GM Kirill Shevchenko – Graz Open A 2020

W austriackim mieście Graz, w dniach 14-21.II.2020 odbył się turniej Graz Open, w którym zagrał GM Kirill Shevchenko. Po świetnym występie w Sewilli, Kirill walczył o jak najlepszą lokatę w tym turnieju.

live chess24  Szczegóły turnieju   facebook

Kirill znów na najwyższym stopniu podium !!! Gratulacje !!!

O wadze sukcesu świadczy chociażby to, że w tym samym turnieju, czołowy polski szachista – GM Bartosz Soćko uzyskał 19 lokatę.

Podkreślimy ważne wygrane naszego zawodnika nowymi statystykami. Kirill w turnieju Graz Open zyskał 16 pkt rankingowych FIDE, co zapowiada się rankingiem 2596, co z kolei stawia go w gronie najlepszych juniorów (do 18 lat) w Europie i na świecie:

Zaszufladkowano do kategorii Turnieje | Otagowano , | Możliwość komentowania GM Kirill Shevchenko – Graz Open A 2020 została wyłączona

VIII Turniej Szachowy o Puchar DZSzach

Rozpoczął się VIII TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR DOLNOŚLĄSKIEGO ZWIĄZKU SZACHOWEGO (15-22.II.2020). W Kudowie-Zdroju jak zwykle, pod okiem Piotrka Kowalaka, stanęła do zawodów spora grupa naszych młodych szachistów.

Zapraszamy do śledzenia ich zmagań. Udanych partii i przyjemnej zabawy w górach.

historia turnieju  facebook obóz szachowy  video

partia 8 z 9:

Gr kat. Nazwisko, Imię pkt. m-ce
A I Komendecki, Antoni 6.0 1
B II+ Miklosz, Małgorzata 6.0 2
B III Miklosz, Krzysztof 8.0 1
B III Kalinowski, Aleksander 4.5 13
B III Jaworski, Jakub 3.5 24
B III Izbiński, Wojciech 5.0 8
B III Lipczyńska, Antonina 2.0 33
B IV Frost, Filip 4.0 22
C IV Jaworska, Hanna 4.0 10
C IV Alfawicka, Aleksandra 3.5 15
C IV Kowalak, Aleksandra 6.0 3

Gratulacje dla Krzysztofa Miklosz i Oli Kowalak za podwyższenie swoich kategorii szachowych!

 

Zaszufladkowano do kategorii Turnieje | Otagowano | Możliwość komentowania VIII Turniej Szachowy o Puchar DZSzach została wyłączona

IM Tadeas Kriebel – Prague Chess Festival – Challengers

Tym razem kibicujemy IM Tadeasowi Kriebel w turnieju Prague Chess Festival – Challengers (11-21.II.2020). Tadeas już mocno zadomowił się na rankingowym pułapie arcymistrzowskim i walczy w tej kołówce o normę GM.

Szczegóły turnieju  live chess24   facebook   komunikat 

W dniach 14-22.II.2020, w grupie praskiego festiwalu –  G1 (elo < 1400) zagra w kołówce  Kamila Fiedorek. Powodzenia! Szczegóły turnieju

Zaszufladkowano do kategorii Turnieje | Otagowano , , | Możliwość komentowania IM Tadeas Kriebel – Prague Chess Festival – Challengers została wyłączona

Anna Karykowska i CM Piotr Kejna – XIII Turniej Szachowy GÓRA ŚW. ANNY

W dniach 14-23.II.2020 odbywa się XIII Międzynarodowy Turniej Szachowy GÓRA ŚW. ANNY, gdzie w grupie B, wśród 40 graczy grają na szachownicach: Anna Karykowska oraz CM Piotr Kejna.

Życzymy błyskotliwej gry!   facebook

Zaszufladkowano do kategorii Turnieje | Otagowano , , | Możliwość komentowania Anna Karykowska i CM Piotr Kejna – XIII Turniej Szachowy GÓRA ŚW. ANNY została wyłączona

Julia Salamon i Maksymilian Janeczek – Feryjny Turniej Szachowy

W dniach 15-16.II.2020, w organizowanym przez Hetman Wałbrzych turnieju feryjnym wystartowali dwoje z naszych zawodników.

W grupie A, zgłoszonym do FIDE, z sukcesem wystąpiła Julia Salamon, osiągając 3 miejsce z 4.5 pkt w 7 partiach oraz zdobywając duży wzrost w rankingu FIDE (+71).

W grupie B wystartował 7-letni Maksymilian Janeczek, zdobywając 3.5 pkt i zajmując 10 miejsce. Brawa!   galeria-facebook

Zaszufladkowano do kategorii Turnieje | Otagowano , , | Możliwość komentowania Julia Salamon i Maksymilian Janeczek – Feryjny Turniej Szachowy została wyłączona

Wiktor Lewandowski – Puchar Gór Opawskich

Od 8 do 15.II.2020 trwa Jubileuszowy FSzach XXX-lecie PUCHARU GÓR OPAWSKICH. Występuje tu Wiktor Lewandowski.

Brawa dla Wiktora za zdobycie na tym turnieju I kategorii szachowej 2000.

Zdobył on w sumie 5.0 pkt i zajął 14 miejsce. Zarobił także 34 oczek do rankingu FIDE! Szczegóły turnieju    facebook

Zaszufladkowano do kategorii Turnieje | Otagowano , | Możliwość komentowania Wiktor Lewandowski – Puchar Gór Opawskich została wyłączona

Weekendowe granie – 8-9.II.2020

Prawdziwe święto szachowe odbyło się 8.II.2020 w Świdnicy – podczas X Szachowych Mistrzostw Świdnicy, w trzech grupach szachów szybkich zagrało 145 zawodników. Oto wyniki naszych szachistów: Galeria

Gr Imię, nazwisko pkt miejsce
A Izbiński, Bartłomiej 6.0 2
A Komendecki, Antoni 5.0 4; 1 w kat juniorzy do 15 lat
A Komendecki, Jacek 4.5 9
A Komendecki, Grzegorz 3.5 23; 8 w kat. juniorzy do 15 lat
A Miklosz, Krzysztof 3.0 30; 10 w kat. juniorzy do 15 lat
B Miklosz, Małgorzata 6.0 2; 1 w kat. dziewcząt
B Izbiński, Wojciech 5.0 7; 2 w kat. juniorzy do 13 lat
C Janeczek, Maksymilian 4.5 10; 1 w kat. juniorzy do 7 lat

We Wrocławiu w dniach 8-9.II.2020 odbył się trzeci turniej w ramach Otwartych Mistrzostw Wrocławia w szachach klasycznych. Do tych zawodów przystąpili: CM Piotr Kejna oraz Gabriel Karaszewski. Piotrowi udało się tutaj zdobyć 4 m-ce z 5.5 pkt w siedmiu partiach, a Gabryś zdobył 11 m-ce zdobywając 4.5 pkt. Wśród juniorów zajęli oni odpowiednio 2 i 6 miejsce. W turnieju wystąpiło 58 zawodników. Szczegóły turnieju    video

W Jeleniej Górze, w turnieju: Karkonoski Turniej Feryjny 1200-1250 / grupa C – wystartowała Aleksandra Alfawicka i zajęła 7 miejsce, zdobywając 4.0 pkt. Szczegóły turnieju

Zaszufladkowano do kategorii Turnieje | Otagowano | Możliwość komentowania Weekendowe granie – 8-9.II.2020 została wyłączona

Dolnośląskie Młodzieżowe Grand Prix – turniej 3

W dniu 1.II.2020, w legnickim DK ATRIUM odbył się trzeci turniej szachowy w cyklu DMGP 2019/20.

Z 6.5 pkt wygrał go Antoni Komendecki. Druga była Małgosia Miklosz – 6.0 pkt, a trzecie miejsce zajął Marek Lasok – 5.5 pkt.

Szczegóły turnieju      Szczegóły cyklu

 Nazwisko, ImięwynikXII T1I T2II T3III T4IV T5V T6VI T7VII T8SUMAMIN
1Komendecki, Antoni10045505014545
2Komendecki, Grzegorz9550453813338
3Lasok, Marek8442404212440
4Miklosz, Krzysztof8240423411634
5Miklosz, Małgorzata8136344511534
6Izbiński, Wojciech7839392710527
7Lipczyńska, Antonina7237293510129
8Frost, Filip7203537720
9Kalinowski, Aleksander6933333610233
10Malinowski, Adam6835323310032
11Nowicki, Jan663825289125
12Szanduła, Aleksander653431218621
13Jaworska, Hanna6024360600
14Urban, Bartłomiej5702730570
15Kwaśniak, Franciszek543219227319
16Ślipko, Krzysztof532921247421
17Wańkowicz, Helena5302825530
18Ziemlicki, Karol503015206515
19Kozakiewicz, Krzysztof5018032500
20Fassa, Bartosz4926023490
21Grochowski, Franciszek473111165811
22Melski, Filip4127914509
23Pierzga, Tymoteusz4028012400
24Szarmach, Marika402020115111
25Karaszewski, Gabriel400040400
26Alfawicka, Aleksandra3915249489
27Szott, Aleksander3922170390
28Wańkowicz, Julia3902217390
29Mukhraev, Anton390039390
30Wilkomirska, Joanna380380380
31Czupak, Szymon370370370
32Malinowska, Patrycja3416187417
33Melski, Alan3301419330
34Leń, Patryk3119120310
35Kumor, Marek3101615310
36Bobeła, Maciej310031310
37Jaworski, Jakub300300300
38Janicki, Cyprian2911018290
39Bobeła, Jacek290029290
40Fiedorek, Kamila260260260
41Nowicka, Julia2613130260
42Kaczmarczyk, Bartłomiej260026260
43Minicki, Bonifacy252500250
44Woźny, Marianna232300230
45Świerczyński, Adam230230230
46Maruda, Wojciech2212010220
47Paczkowski, Mateusz212100210
48Woźny, Justyna171700170
49Węgrzyn, Szymon141400140
50Jaworski, Aleksander130013130
51Wójcik, Wojtek100100100
52Świder, Gabriel808080
53Bach, Adam800880
54Zięba, Igor600660
55Zakrzewska, Emilia500550
56Rosiński, Mikołaj400440
57Zarębska, Adrianna300330
58Strzelecki, Dominik200220
59Jednorał, Dominik100110
60Głęboka, Karolina100110
61Jednorał, Weronika100110
62Stanisławski, Marcel100110
63Abucewicz, Filip100110
Zaszufladkowano do kategorii DMGP | Otagowano | Możliwość komentowania Dolnośląskie Młodzieżowe Grand Prix – turniej 3 została wyłączona

Turniej szachowy z cyklu „Cztery pory roku – Zima”

przekazujemy i polecamy turniej w legnickim MCK:

Zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież w wieku od 5 do 19 lat z legnickich przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych do kolejnej już edycji turnieju szachowego z cyklu „CZTERY PORY ROKU – Zima”. Rozgrywki odbywać się będą systemem szwajcarskim. Przewidziane są dyplomy dla każdego uczestnika, a dla najlepszych trzech graczy nagrody. Zapisy na turniej w dniu imprezy. Podczas gry obowiązują przepisy kodeksu szachowego.

sobota, 18. styczeń 2020, 10:00 – 1 tura relacja

sobota, 25. styczeń 2020, 10:00 – 2 tura relacja

Młodzieżowe Centrum Kultury ul. Mickiewicza 3; Legnica
Wstęp bezpłatny; Udogodnienia dla niepełnosprawnych – schodołaz

Zaszufladkowano do kategorii Turnieje | Otagowano | Możliwość komentowania Turniej szachowy z cyklu „Cztery pory roku – Zima” została wyłączona

GM Kirill Shevchenko – Sevilla Open

Znakomicie zagrał GM Kirill Shevchenko w zakończonym turnieju XLV Abierto Internacional „Ciudad de Sevilla” – Sevilla Open 2020. Kirill zdobył 8.5 na 9 pkt oraz +28 oczek ELO – zajął oczywiście 1 miejsce w turnieju!

Szczegóły turnieju  live chess24

Ostatnią partię, nasz zawodnik wygrał grając czarnym kolorem z ubiegłorocznym triumfatorem.

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Otagowano , | Możliwość komentowania GM Kirill Shevchenko – Sevilla Open została wyłączona