GM Kirill Shevchenko – Sevilla Open

Znakomicie zagrał GM Kirill Shevchenko w zakończonym turnieju XLV Abierto Internacional „Ciudad de Sevilla” – Sevilla Open 2020. Kirill zdobył 8.5 na 9 pkt oraz +28 oczek ELO – zajął oczywiście 1 miejsce w turnieju!

Szczegóły turnieju  live chess24

Ostatnią partię, nasz zawodnik wygrał grając czarnym kolorem z ubiegłorocznym triumfatorem.

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Otagowano , | Możliwość komentowania GM Kirill Shevchenko – Sevilla Open została wyłączona

Ligi zagraniczne 2019/20 o zabarwieniu miedziowym

W dniach 23-24.XI.2019 rozpoczęła się niemiecka 1. Bundesliga 2019/20, a w niej gra GM Robert Kempiński. Robert gra w drużynie Hamburger SK.

Szczegóły ligi  live chess24

klub pkt partie
GM Robert Kempiński Hamburger SK 1.0 2

W 2. Bundeslidze grają także nasi zawodnicy:

klub pkt partie
GM Kirill Shevchenko SC Emmendingen 4.0 4
IM Marcin Sieciechowicz SV Glückauf Rüdersdorf 2.0 6
WIM Oliwia Kiołbasa Kisschess 4.0 5

W dniach 12-13.X.2019 odbyły się pierwsze rundy czeskiej Extraligi. W kilku drużynach znajdujemy wielu polskich zawodników, a w tym także „miedziowych”.

szczegóły lig czeskich   strona organizatora  live chess24

klub pkt partie
GM Pavel Simacek ŠK Zikuda Turnov 1.0 4
GM Kirill Shevchenko GASCO Pardubice 1.5 4
GM Robert Kempiński ŠK Slavoj Poruba 1.5 4
GM Piotr Bobras ŠK Slavoj Poruba 1.0 2
IM Tadeas Kriebel 1. Novoborský 2.5 4

W czeskiej 1 lidze wschodniej zagrał także IM Piotr Murdzia:

IM Piotr Murdzia ŠK Slavoj Poruba „B” 4.0 6

Dnia 19-20.X.2019 wystartowała również słowacka ECo-C Extraliga 2019/2020, gdzie grają IM Tadeas Kriebel i GM Pavel Simacek:    live chess24    szczegóły lig słowackich

IM Tadeas Kriebel Reinter Humenné 2.5 4
GM Pavel Simacek Reinter Humenné 1.5 2
Zaszufladkowano do kategorii Turnieje | Otagowano , , , , , | Możliwość komentowania Ligi zagraniczne 2019/20 o zabarwieniu miedziowym została wyłączona

Turniej szachowy z cyklu „Cztery pory roku – Zima”

przekazujemy i polecamy turniej w legnickim MCK:

Zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież w wieku od 5 do 19 lat z legnickich przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych do kolejnej już edycji turnieju szachowego z cyklu „CZTERY PORY ROKU – Zima”. Rozgrywki odbywać się będą systemem szwajcarskim. Przewidziane są dyplomy dla każdego uczestnika, a dla najlepszych trzech graczy nagrody. Zapisy na turniej w dniu imprezy. Podczas gry obowiązują przepisy kodeksu szachowego.

sobota, 18. styczeń 2020, 10:00

Młodzieżowe Centrum Kultury ul. Mickiewicza 3; Legnica
Wstęp bezpłatny
Org. MCK

Udogodnienia dla niepełnosprawnych – schodołaz

Zaszufladkowano do kategorii Turnieje | Otagowano | Możliwość komentowania Turniej szachowy z cyklu „Cztery pory roku – Zima” została wyłączona

Poważne granie – WIM Oliwia Kiołbasa i GM Kirill Shevchenko

W dniu 12.I.2020 skończył się turniej: 10th Sharjah International Cup for Women, gdzie wystartowała w doborowym towarzystwie WIM Oliwia Kiołbasa. Oliwia zdobyła w 9 rundach szachów klasycznych 6.0 pkt i zajęła 22 miejsce.

Szczegóły turnieju

GM Kirill Shevchenko gra zaś w Sevilli na turnieju: XLV Abierto Internacional „Ciudad de Sevilla” – Sevilla Open. Turniej trwa od 10 do 18.I.2020. Trzymamy kciuki!

Szczegóły turnieju  live chess24

Zaszufladkowano do kategorii Turnieje | Otagowano , , | Możliwość komentowania Poważne granie – WIM Oliwia Kiołbasa i GM Kirill Shevchenko została wyłączona

CM Piotr Kejna – Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach

CM Piotr Kejna, tradycyjnie zagrał w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w szachach – 2020 – grupa open do lat 13 (C-13), które odbyły się w Pokrzywnej, w dniach 5-11.I.2020.

Piotr w 7 rundach zdobył 5.0 pkt i zajął 2 m-ce w tych zawodach. Gratulacje! Szczegóły turnieju

Zaszufladkowano do kategorii Turnieje | Otagowano , | Możliwość komentowania CM Piotr Kejna – Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach została wyłączona

Noworoczny Turniej Szachowy 2020 – Polkowice

Po sąsiedzku, bo w Polkowicach, odbył się 12.I.2020 Noworoczny Turniej Szachowy 2020.W grupie A-Open wystartował i zajął 1 miejsce w 7 partiach, z 6.5 pkt – Gabriel Karaszewski.

W grupie B, Hania Jaworska zdobyła 4.0 pkt i zajęła 8 m-ce, a Jakub Jaworski zdobył 3.5 pkt i zajął 11 m-ce.

Zaszufladkowano do kategorii Turnieje | Otagowano , , , | Możliwość komentowania Noworoczny Turniej Szachowy 2020 – Polkowice została wyłączona

Dolnośląskie Młodzieżowe Grand Prix – Turniej 2

W dniu 11.1.2020, w legnickim DK Atrium, odbył się drugi turniej DMGP. Wśród 36 szachistów pierwsze miejsce zdobył Antoni Komendecki – 6 pkt. Drugi był Grześ Komendecki (5.5 pkt), a trzecie miejsce uzyskał Krzysztof Miklosz (5.5 pkt).

Szczegóły turnieju

Szczegóły cyklu turniejowego:

 Nazwisko, ImięwynikXII T1I T2II T3III T4IV T5V T6VI T7VII T8SUMAMIN
1Komendecki, Grzegorz5050459545
1Komendecki, Antoni5045509545
3Lasok, Marek4242408240
3Miklosz, Krzysztof4240428240
5Izbiński, Wojciech3939397839
6Nowicki, Jan3838256325
7Wilkomirska, Joanna38038380
8Lipczyńska, Antonina3737296629
9Czupak, Szymon37037370
10Miklosz, Małgorzata3636347034
10Jaworska, Hanna3624366024
12Malinowski, Adam3535326732
13Frost, Filip35035350
14Szanduła, Aleksander3434316531
15Kalinowski, Aleksander3333336633
16Kwaśniak, Franciszek3232195119
17Grochowski, Franciszek3131114211
18Ziemlicki, Karol3030154515
19Jaworski, Jakub30030300
20Ślipko, Krzysztof2929215021
21Pierzga, Tymoteusz28280280
22Wańkowicz, Helena28028280
23Melski, Filip27279369
24Urban, Bartłomiej27027270
25Fassa, Bartosz26260260
26Fiedorek, Kamila26026260
27Minicki, Bonifacy25250250
28Alfawicka, Aleksandra2415243915
29Woźny, Marianna23230230
30Świerczyński, Adam23023230
31Szott, Aleksander2222173917
32Wańkowicz, Julia22022220
33Paczkowski, Mateusz21210210
34Szarmach, Marika2020204020
35Leń, Patryk1919123112
36Kozakiewicz, Krzysztof18180180
37Malinowska, Patrycja1816183416
38Woźny, Justyna17170170
39Kumor, Marek16016160
40Węgrzyn, Szymon14140140
41Melski, Alan14014140
42Nowicka, Julia1313132613
43Maruda, Wojciech12120120
44Janicki, Cyprian11110110
45Wójcik, Wojtek10010100
46Świder, Gabriel80880
Zaszufladkowano do kategorii Turnieje | Otagowano , , , | Możliwość komentowania Dolnośląskie Młodzieżowe Grand Prix – Turniej 2 została wyłączona

Styczniowy Turniej w Wałbrzychu

W dniach 5-6.I.2020 troje z miedziowych zagrało w Wałbrzychu, w Styczniowym Turnieju dla zawodników z IV i III kat. Bardzo niewiele zabrakło Krzysiowi Mikloszowi do pełni szczęścia, gdyż mimo zajęcia 1 miejsca z 6 pkt w 7 partiach szachów klasycznych, zabrakło mu 25 pkt do zdobycia II kat. szachowej (1800). Szczegóły turnieju

Piotr Wacławski zajął 5 m-ce z 4.5 pkt, a Małgosia Miklosz – 14 m-ce z 3.5 pkt.

Zaszufladkowano do kategorii Turnieje | Otagowano , , , | Możliwość komentowania Styczniowy Turniej w Wałbrzychu została wyłączona

XMAS Jesenik 2019 i noworoczne granie

W czeskim Jeseniku odbył się drugi rocznik turnieju XMAS Jeseník Open. W tym roku uczestniczyło tam 89 zawodników, a w tym spora grupa dolnośląskich szachistów, a z miedziowych: Anna Karykowska, Gabriel Karaszewski, Grzegorz Krawiec, Olga Lisowska oraz Mateusz Małecki. Oto ich wyniki z 7 partii: Szczegóły turnieju  video

miejsce imię , nazwisko pkt ranking
21 Anna Karykowska 4.5 1932 -11
23 Gabriel Karaszewski 4.5 1494 +120
30 Grzegorz Krawiec 4.0 1814 -2
33 Olga Lisowska 4.0 1796 -43
55 Mateusz Małecki 3.0 1618 -9

Dobry turniej zagrał zwłaszcza Gabryś, gdzie udało mu się zdobyć 120 pkt do rankingu FIDE oraz 1 m-ce w kategorii chłopców do 10 lat. Szczegóły turnieju blitz

We Wrocławiu, Patryk Orzłowski wystartował w Turnieju Noworocznym – grupa A. Partyk zdobył tu w 7 partiach 3.5 pkt i zajął 10 miejsce.

W turnieju, w Białymstoku: 38. MIĘDZYNARODOWY MEMORIAŁ LUDWIKA ZAMENHOFA 2019 – OPEN A, wystartowali: IM Marcin Sieciechowicz oraz WIM Oliwia Kiołbasa, gdzie w 9 rundach ugrali:

Szczegóły turnieju

miejsce imię , nazwisko pkt ranking
10 Marcin Sieciechowicz 5.5 2366 +0
28 Oliwia Kiołbasa 4.0 2208 -29

W grupie A, w turnieju: XXX Międzynarodowy Festiwal Szachowy CRACOVIA 2019, tradycyjnie wystartował Bartosz Pawłowski – zdobył on 1.5 pkt i zajął 83 m-ce. W grupie B grał Radosław Buraczyński – zdobył 4.5 pkt i zajął 61 lokatę.

Zaszufladkowano do kategorii Turnieje | Otagowano | Możliwość komentowania XMAS Jesenik 2019 i noworoczne granie została wyłączona

Wyniki Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za 2019 rok

Opublikowano już raport Wyników Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za 2019 rok: Raport

Według zestawienia, K.Sz. Miedź Legnica uzyskał 23 pkt, a punktowali w tym roku (wg. regulaminu):

Lp Imię i Nazwisko kat. pkt
47597 Piotr Kejna 4jmł 8,00
47615 Antoni Komendecki 5mło 3,00
47616 Grzegorz Komendecki 5mło 1,00
47668 Maria Elena Lascar 3jun 2,00
47716 Małgorzata Miklosz 5mło 1,00
47828 Julia Salamon 4jmł 8,00

Nasz klub zajął w Województwie dolnośląskim 3 miejsce, za Polonią Wrocław i UKS SP3 Bogatynia. A Dolny Śląsk ma 2 pozycję w szachach za Górnym Śląskiem. Zestawienie

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Otagowano | Możliwość komentowania Wyniki Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za 2019 rok została wyłączona