Szachy i …. Pooolska biało czerwoni!

Były życzenia z okazji Sylwestra i Nowego Roku, były z okazji Wielkiej Nocy, a teraz jest święto kibiców piłki nożnej – to z okazji Mistrzostw Świata – Rosja 2018 … dla tych co się skupić potrafią lub też nie mogą ; )

 

 

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Otagowano | Dodaj komentarz

Antoni Komendecki – MMM DS-LB 2018 – 4 m-ce

Od 15 do 17.VI.2018 trwały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 2018, województw: dolnośląskiego i lubuskiego. W gronie chłopców 8-10 lat startował Antoś Komendecki (9 lat) i zajął bardzo dobre 4 m-ce z 5,5 pkt na 7 partii. Powtórzył on tym samym wynik z tegorocznych Mistrzostw DS do 10 lat w szachach szybkich. Gratulujemy! Serwis turniejowy MMM 2018:  Chłopcy     Dziewczęta     

Tak wyglądała rywalizacja w roku 2017: Chł   Dz.

Mistrzostwa te są brane pod uwagę w punktacji klubowej i indywidualnej SSM (System Sportu Młodzieżowego), prowadzonego przez Zespół Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu w Warszawie. Do punktacji szachów sportowych, brane są pod uwagę:

Szachy klasyczne: MPJ 15-16 i 17-18 lat; OOM 11-12 i 12-14 lat; MMM 8-10 lat; 

Szachy szybkie i błyskawiczne: MPJ 15-16 i 17-18 lat; MPJM 11-12 i 13-14 lat;

Szczegóły regulaminu dot. szachów opisuje załącznik.

Dodatkowo, Antoś wywalczył III klasę sportową (Ru=1900). Gratulujemy!

Zaszufladkowano do kategorii Turnieje | Otagowano , | Dodaj komentarz

Finał Dolnośląskiego Młodzieżowego GP, Legnica 16.VI.2018

W dniu 16.VI.2018, w legnickim DK ATRIUM, odbył się finałowy, dziewiąty turniej w cyklu: Dolnośląskie Młodzieżowe Grand Prix 2017/18. Ostatni turniej wygrał z kompletem punktów Wiktor Lewandowski. Szczegóły turnieju

Cały cykl turniejowy 2017/18 wygrał Marek Lasok, drugie miejsce zajęła Weronika Szachniewicz, a trzecie: Wiktor Lewandowski

Tabela Grand Prix 2017/18, z dziesięcioma miejscami premiowanymi dodatkowymi nagrodami, przedstawia się następująco:

 Nazwisko, ImięWYNIKX T1XI T2XII T3II T4II T5III T6IV T7V T8VI T9SUMAMIN
1Lasok, Marek 33439384239365045394237036
2Szachniewicz, Weronika32440403838404542403936238
3Lewandowski, Wiktor31445454542450042503140
4Miklosz, Krzysztof28835373533303737373731830
5Tatys, Franciszek283034343235404032362830
6Lascar, Maria Elena2825005045420050452820
7Eigner, Jerzy2744250405004250002740
8Karaszewski, Gabriel25836393934370033402580
9Wilkomirska, Joanna251342921373238290312510
10Tatys, Barbara242028303631292336292420
11Sołtysiak, Kacper22532363326280380322250
12Miklosz, Małgorzata21424029300333231352140
13Komendecki, Grzegorz182370031380038381820
14Urban, Bartłomiej163283336033033001630
15Nowicki, Jan1600027242630272601600
16Fiedorek, Kamila 159270310340392801590
17Dziewiatowski, Mateusz15238423735000001520
18Pawłowski, Cyprian151310028034283001510
19Krajniak, Marcel13600027039353501360
20Wiśniewski, Wiktor1312101922202326001310
21Garbaczewska, Pola12833000035300301280
22Reczulski, Kamil121002202428025221210
23Kalinowski, Aleksander10723260292900001070
24Wańkowicz, Helena940000021192727940
25Jankowski, Wojciech93032000273400930
26Bazylczyk, Borys87293100270000870
27Bobeła, Jacek87030250032000870
28Silva-Glapiński, Sean87002800260033870
29Komendecki, Antoni8500040000450850
30Wańkowicz, Julia850000022152424850
31Bobeła, Maciek80024200036000800
32Czernatowicz, Jakub75000002425026750
33Miecierz, Horacy7322026250000730
34Izbiński, Wojceich6600320000034660
35Gołdyn, Wojciech6126350000000610
36Woźny, Marianna5200000002923520
37Kejna, Piotr500000500000500
38Dubińska, Julia4825023000000480
39Bąkowski, Eryk4600021025000460
40Ptak, Oliwier4500002102400450
41Szymków, Jakub  4220220000000420
42Kołacz, Aleksander4000000020020400
43Róg, Bartłomiej390000390000390
44Juszczyk, Nataniel3700018190000370
45Czupak, Szymon360000003600360
46Laskowski, Łukasz3500019160000350
47Pięta, Gilbert340000000340340
48 Vonsovych, Jurij310000031000310
49Paluch, Julia310000003100310
50Łabędzki, Jakub303000000000300
51Szkwała, Maila280000000028280
52Biedrzycki, Filip270270000000270
53Martiian, Kostek250250000000250
54Jopkiewicz, Adam250000250000250
55Tołłoczko, Kornelia250000000025250
56Zapaśnik, Jakub240024000000240
57Zań, Jakub230230000000230
58Pabisiak, Kevin230002300000230
59Kashchuk, Nazar230000230000230
60Skołorzyński, Adam230000000230230
61Domaniecki, Bartosz220000220000220
62Niemczyk, Szymon220000002200220
63Malinowski, Adam210000002100210
64Woźny, Justyna210000000021210
65Piątek, Kacper200002000000200
66Byszyński, Paweł180000180000180
67Ozdoba, Jakub180000001800180
68Jopkiewicz, Miłosz170000170000170
69Piątkowska, Weronika170000001700170
70Żaba, Antonina160000001600160
Zaszufladkowano do kategorii DMGP | Otagowano , , , | Dodaj komentarz

FM Kacper Grela – Teplice Open 2018

W dniach 16-24.VI.2018 FM Kacper Grela startuje w Teplice Open 2018. W tym roku, ten turniej ma silną obsadę. Swój start zadeklarowało 175 szachistów z 24 federacji, w tym: 16 GM, 21 IM/WIM i 23 FM. 

Na żywo PGN chess24

Zaszufladkowano do kategorii Turnieje | Otagowano , | Dodaj komentarz

Mistrzostwa Polski Juniorów BiS – Wrocław, 10-13.VIII.2018

Pierwotnie Mistrzostwa Polski Juniorów BiS 2018 (Mistrzostwa Polski Juniorów (do lat 12, 14, 16 i 18), Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10, Puchar Polski do lat 8 w szachach szybkich i błyskawicznych) miały się odbywać w Gliwicach, ale ostatecznie odbędą się we Wrocławiu, 10-13.VIII.2018 (info PZSzach). Każdy chętny junior może już sobie wstępnie wpisać ten turniej do swojego szachowego kalendarza.   Tak było rok temu: (film:  1   2)

Regulaminy: szachy szybkie (11 rund 15’+10”); błyskawiczne (13 rund 3’+2”)

Zaszufladkowano do kategorii Turnieje | Otagowano | Dodaj komentarz

Dolnośląski Turniej Finałowy Edukacja przez Szachy w Szkole

W dniu 13.VI.2018 odbył się w Lubinie Dolnośląski Turniej Finałowy Edukacja przez Szachy w Szkole. Z naszych zawodników wystartowali:   (galeria)

Grzegorz Komendeckichłopcy I klasa (SP nr 6 Legnica) – 1 miejsce

Antoni Komendecki – chłopcy II klasa (SP nr 6 Legnica) – 1 miejsce

Małgorzata Mikloszdziewczęta III klasa (SP nr 18 Legnica) – 2 miejsce

Zaszufladkowano do kategorii Turnieje | Otagowano , , , | Dodaj komentarz

Piotr Kowalak – „Zasłużony dla Legnicy”

W dniu 12.VI.2018, na Uroczystej Sesji Rady Miejskiej Legnicy, przyznano Piotrowi Kowalakowi, jako kierownikowi K.Sz. Miedź Legnica, odznaczenie „Zasłużony dla Legnicy”. Gratulujemy! Źródło: lca.pl  Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Otagowano , | Dodaj komentarz

Weekendowe starty Miedziowych

Ten weekend (9-10.VI.2018) obfitował w turnieje szachów szybkich, na które również stawili się młodzi szachiści Miedzi Legnica:

 CYKL 4 PÓR ROKU: OPEN FIDE (Wratislavia) – Gabriela Maciak: 5 m-ce i 3pkt;

Mistrzostwa Szczawna ZdrojuCM Piotr Kejna: 1 m-ce i 8,5pkt; Małgosia Miklosz: 20 m-ce i 5pkt (4 m-ce do 10lat); Krzysztof Miklosz: 26 m-ce i 4pkt.

Zaszufladkowano do kategorii Turnieje | Otagowano , , , , | Dodaj komentarz

DMP Ekstraliga 2018 – I Zjazd – 8-10.VI.2018

Za nami partie pierwszego zjazdu: Ekstraliga 2018 – DMP w szachach. Oto wyniki rund: 1, 2 i 3.

Serwis turniejowy   Strona Ekstraligi   Transmisja java /chess24

Zdobyliśmy 2 duże punkty oraz 7,5 małych (na 18 możliwych do zdobycia). Szczegóły niżej:  Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Turnieje | Otagowano | Dodaj komentarz

Ekstraliga 2018 – K.Sz. Miedź Legnica

8-10.VI.2018 rozpoczynają się 3 rundy pierwszego Zjazdu Drużynowch Mistrzostw PolskiEkstraliga 2018. Czekamy na pierwsze partie publikowane na żywo, a tymczasem możemy się zapoznać z naszym składem.

Nowymi zawodnikami Miedzi, zarejestrowanymi do naszego klubu od maja 2018, są: GM Piotr Bobras oraz IM Piotr Murdzia.

GM Piotr Bobras w zeszłym roku grał w WKS Kopernik Wrocław i wywalczył tam, w Ekstralidze 2017 2 remisy w 5 partiach. Występował także w 2017/18 4NCL Division 2a (Manx Liberty – Wielka Brytania) oraz w czeskiej Ekstralidze 2017/18 (SK Slavoj Poruba).

IM Piotr Murdzia również zagrał w Ekstralidze Czech (SK Slavoj Poruba),  a także w 2.Bundesliga Nord 2017/2018 (SK Zehlendorf – Niemcy) oraz 2. liga F 2017/2018 (ŠK Slavoj Poruba „B” – Czechy).

Do naszej drużyny dołączyły na czas Ekstraligi 2018 trzy Panie: WFM Alicja Śliwicka (m.in. uczestniczka Indywidualnych Mistrzostw Polski 2018, Ekstraliga 2017 – K.Sz. Miedź Legnica), WIM Oliwia Kiołbasa (m.in. Mistrzyni Polski Juniorów D18 2018) oraz WGM Monika Krupa (Ekstraliga 2017: WKS Kopernik Wrocław, I Liga 2017 – WKS Kopernik II). 

Poniżej prezentujemy statystyczne zestawienie naszych zawodników, zrobione na podstawie zestawień FIDE w szachach klasycznych:   Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Turnieje | Otagowano , , , , , , , , , , , , , | Dodaj komentarz