Hybrydowe Kwalifikacje do PŚ 2021

Troje z naszych zawodników walczy właśnie o najwyższe laury w świecie szachowym. W dniach 24-30 maja 2021 odbywają się Hybrydowe Kwalifikacje do Pucharu Świata. Grają GM Kirill Shevchenko, GM Bartłomiej Heberla  i IM Tadeas Kriebel.

Szczegóły turnieju   Serwis turniejowy   live chess24

1 runda: 2 runda:3 runda:

 

⁉️ Kwalifikacje do Pucharu Świata odbędą się w „systemie hybrydowym”. Wiele osób jest zaciekawionych co to konkretnie oznacza?

💻 Idea jest taka, aby z uwagi na sytuację epidemii gracze nie przemieszczali się po świecie i mogli zagrać z przeciwnikami za pośrednictwem internetu. Oczywiście – jak doskonale wiemy takie granie ze swojego domu nigdy nie daje 100% pewności uczciwej rywalizacji. Dlatego wymyślono, że uczestnicy turnieju hybrydowego z danego kraju spotkają się w jednym miejscu i zagrają pod asystą sędziów z różnych państw.
📰 Sędzią głównym części warszawskiej w hotelu Novotel będzie IA Anastasia Sorokina, a warto dodać, że zaproszenie do sędziowania w Niemczech w Magdeburgu otrzymał zdolny sędzia FA z województwa zachodniopomorskiego Arkadiusz Korbal. 🇵🇱 24 maja zmagania rozpocznie 9 Polaków. [Radosław Jedynak/facebook]

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Turnieje i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.