I Memoriał Szachowy Salo Landaua, Świdnica 12.V.2019

W dniu 12.V.2019, w Świdnicy odbył się turniej szachowy: I Memoriał Szachowy Salo Landaua. W grupie B (juniorzy do 2005r) wystartowali: Kamila Fiedorek (17 m-ce i 3.0 pkt) oraz Jakub Jaworski (20 m-ce i 2.5 pkt). W grupie D (młodzicy do 8 lat) wystartowała Hania Jaworska (21 m-ce i 3.0 pkt). Szczegóły turnieju A, B, C, DGaleria

Salo Landau ur. 1 kwietnia 1903 w Bochni (woj. małopolskie, a ówcześnie: Galicja), a jego drogi doprowadziły go do Holandii, gdzie w latach 30. XX wieku odniósł sukcesy, dzięki którym był zaliczany, obok m.in. Maxa Euwego, do grona najlepszych holenderskich szachistów.

Salo Samuel Landau rozegrał wiele partii ze znanymi zawodnikami: Richard Reti, Max Euwe [1, 2], Rudolf Spielmann, Akiba Rubinstein i innymi.

Zmarł 31 marca 1944 r. niedaleko Świdnicy, w Grodziszczu (niem. Gräditz), gdzie został zesłany podczas II wojny światowej do obozu pracy – filii obozu koncentracyjnego Gross-Rosen (pol. Rogoźnica w gm. Strzegom).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.