IX Turniej Szachowy o Szablę Piłsudskiego – 11.XI.2019

Ponad 180 szachistów zgromadził IX Turniej Szachowy o Szablę Piłsudskiego, organizowany corocznie w Świdnicy. Wśród graczy znalazło się liczne grono z Miedzi Legnica. Zawody rozgrywane były w trzech grupach. W grupie A Open najlepiej poszło Jackowi Komendeckiemu, który zdobył 2 miejsce. W grupie tej bardzo dobrze zagrał również Wiktor Lewandowski – 7 miejsce (+2.69 do rankingu FIDE-R) oraz Antoni Komendecki – 8 miejsce i +4.15 rtg!

W grupie B – dzieci do 12 lat świetnie zagrał ośmioletni Gabryś Karaszewski, który zdobył 1 miejsce!

Szczegóły turnieju – ABC   galeria    video 1, 2, 3, 4, 5

Klasyfikacja dodatkowa była prowadzona w różnych grupach wiekowych, osobno dla dziewcząt i chłopców. Oto prezentacja wyników w poszczególnych grupach: