Już w sobotę 10.XI.2018 w Legnicy – kolejny turniej szachowy

Zapraszamy do DK ATRIUM w Legnicy na kolejny turniej w cyklu XXVII Dolnośląskiego Młodzieżowego Grand Prix 2018/19. Sobota, 10.XI.2018. Zaczynamy o godzinie 10.00! Szczegóły cyklu turniejowego.

Dzięki archiwum doliczyliśmy się, że jest to nasz 27 cykl turniejowy. Z sentymentem można przytoczyć relację z rozpoczęcia XIX cyklu w roku 2010:

20.10.2010 Źródło:Informacja własna

XIX cykl zawodów Dolnośląskiego Młodzieżowego Grand Prix w szachach

Turniejem w DK „Atrium” w Legnicy rozpoczął się XIX cykl zawodów Dolnośląskiego Młodzieżowego Grand Prix w szachach. Rozgrywana od 19 lat impreza cieszy sie dużą popularnością i jest ważnym etapem w szkoleniu najmłodszych szachistów. Pierwszy turniej zgromadził 40 młodych zawodników, którzy zmagali sie na dystansie 7 rund. Do ostatniej rundy trwała zacięta walka o zwycięstwo w zawodach. Zwyciężyła z dorobkiem 6 pkt Radosława Lascar z legnickiej „Miedzi”. Warto dodać ze popularna „Dunia” zwyciężyła tydzień temu w Mistrzostwach Makroregionalnych i wywalczyła awans do przyszłorocznej Olimpiady Młodzieży. Również 6 pkt. zgromadził ubiegloroczny zwycięzca całego cyklu Piotr Terochin, jednak dodatkowa punktacja spowodowała że zajął 2 miejsce. Ponadto na czołowych miejscach uplasowali się: 3.Kuba Płóciennik 5,5 pkt , 4.Dominik Karykowski 5,5 pkt. 5.Agnieszka Bebel 5 pkt., 6.Grzegorz Krawiec 5 pkt oraz 7. Kuba Mikusiński 4,5 pkt. Na uwagę zasługuje wynik 8-letniego Wiktora Lewandowskiego. W walce z dużo starszymi przeciwnikami uzyskał 4 pkt. i uplasował sie na wysokim 12 miejscu. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody ufundowane przez DK „Atrium” oraz ASSZ „Miedż” Legnica, a kolejne zmagania młodych szachistów 20.11.2010.”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Turnieje i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.