XLI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Rozwiązywaniu Zadań Szachowych, Wrocław 20-21.I.2018

We Wrocławiu, w dniach 20-21.I.2018 miały miejsce 41 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Rozwiązywaniu Zadań Szachowych. W Mistrzostwach startowało dwóch zawodników naszego klubu: GM Aleksander Miśta oraz CM Piotr Kejna.

Aleksander Miśta zdobył 4 miejsce, a Piotr Kejna miejsce 10 oraz tytuł Mistrza Polski Juniorów w solvingu (ang. rozwiązywanie). GRATULUJEMY! Szczegóły i komunikat turnieju.

Aleksander Miśta jest w składzie trzyosobowej drużyny Polski, w której od 2011r, corocznie zdobywa Drużynowe Mistrzostwo Świata w rozwiązywaniu zadań szachowych!

Komponowaniem i rozwiązywaniem zadań szachowych zajmuje się przekszatałcona w 2010r. z Permanent Commission of the FIDE for Chess Compositions (PCCC) i wyodrębniona z FIDE: World Federation for Chess Composition (WFCC) – Światowa Federacja Kompozycji Szachowej. Organizacja ta posiada własny ranking zawodników w solvingu. Są rozgrywane również zawody w komponowaniu zadań szachowych.

28.I.2018 we Wrocławiu odbył się „Międzynarodowy Turniej w Rozwiązywaniu zadań szachowych ISC. Jest on rozgrywany równolegle na całym świecie. W tym roku po raz pierwszy do organizacji mistrzostw w Polsce, po Wrocławiu i Warszawie, dołączają jeszcze Gliwice, Łódź, Gniezno i Gorzów Wielkopolski, co miejmy nadzieję przełoży się na rekordową frekwencję Polaków biorących udział w zawodach” [por. DZSzach] W zawodach we Wrocławiu wziął udział Piotr Kejna i ostatecznie zajął trzecie miejsce wśród kategorii 3.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.