Anna Karykowska – European Youth Chess Championship 2017 Girls U18 – Mamai – Rumunia

Po raz czwarty w Mistrzostwach Europy Juniorek w szachach wystąpiła zawodniczka Miedzi Legnica Anna Karykowska (1884). Ania uplasowała się na 23 pozycji, zdobywając 4,5 pkt. Rozstawiona była z nr 28, tak więc był to udany występ, biorąc też pod uwagę, że zdobyła po tym turnieju 44 pkt do rtg FIDE.

W zawodach rozgrywanych w Mamai (Rumunia) w dniach 4-15.09 wystąpiło ponad 1200 zawodników, którzy zmagali się na dystansie 9 rund. Legniczanka zagrała w grupie do lat 18, w której  wystąpiło 48 zawodniczek. Warto dodać że największym sukcesem Ani było  5 miejsce w Mistrzostwach Europy w roku 2015. Wyjazd młodej szachistki Miedzi na tą imprezę był możliwy dzięki wsparciu KGHM Polska Miedź. Szczegóły turnieju: 1 2

Więcej o mistrzostwach w relacji Michała Bartla.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Turnieje i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.