Ekstraliga 2016

Po 3 latach przerwy ponownie w Ekstralidze szachowej wystąpi drużyna K.Sz,.Miedź Legnica. W zawodach rozgrywanych w trzech zjazdach po 3 rundy wystąpi 10 najlepszych drużyn w kraju. Pierwsza sesja odbędzie się 24-26.06  w Gorzowie Wielkopolskim. Drużyna Miedzi spotka się z z OKSiR Wisznia Mała, Polonią Wrocław oraz Basztą Żnin. Zawody mają wyjątkowo silna obsadę gdyż w drużynach zgłoszonych jest ponad 40 arcymistrzów i arcymistrzyń, w tym wielu reprezentantów kraju. Barw Miedzi będą bronić: arcymistrz Robert Kempiński, sześciokrotny reprezentant Polski na Olimpiadach szachowych oraz arcymistrz Aleksander Miśta, zwycięzca prestiżowego turnieju w Hastings 2016. 

Ponadto wystąpią mistrzowie międzynarodowi: Tadeas Kriebel, Pavel Simacek, Marcin Sieciechowicz oraz Stanisław Zawadzki. Na szachownicy kobiecej wystąpi arcymistrzyni Karina Szczepkowska, która już za trzy miesiące będzie reprezentować Polskę na Olimpiadzie szachowej. Udział w tych prestiżowych rozgrywkach jest możliwy dzięki wsparciu KGHM Zanam z Polkowic oraz Centrum Badań Jakości z Lubina.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Turnieje i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.