GM Piotr Murdzia, Piotr Kejna – podsumowanie solvingowych zmagań

Przełom stycznia i lutego to dla „solvingowców” okres dwóch ważnych zawodów. 27 stycznia odbył się międzynarodowy puchar ISC (International Solving Contest). Piotr Murdzia, bezapelacyjny wieloletni mistrz w tej dziedzinie, posiadający solvingowy tytuł arcymistrza, został zaproszony w tym czasie do Dubaju na  2nd FUJAIRAH ENDURANCE CHESS SOLVING CHAMPIONSHIP i w ramach tego turnieju wywalczył ponownie 1 miejsce w ISC. Piotr Kejna wystartował w ISC przy okazji startu w XII Międzynarodowym Turnieju Szachowym – GÓRA ŚW. ANNY i w kategorii juniorów do 13 lat uzyskał świetne 4 miejsce.

W dniach 9-10 luty odbyły się we Wrocławiu Mistrzostwa Polski w rozwiązywaniu zadań szachowych (solvingu), gdzie również wystąpili zawodnicy należący do naszego Klubu. GM Piotr Murdzia zdobył tytuł Mistrza Polski 2019 (po raz 19!), a Piotr Kejna uzyskał 2 wynik w kategorii juniorów do 23 lat. Szczegóły turnieju  Relacja TVP 3 Wrocław

Ten wpis został opublikowany w kategorii Turnieje i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.