GM Robert Kempiński, GM Bartłomiej Heberla – Mistrzostwa Polski 2021

W dniach 28.IV – 8.V.2021, w Bydgoszczy rozgrywane są Indywidualne Mistrzostwa Polski 2021. Mężczyźni zagrają systemem pucharowym, a wśród nich zagrają GM Robert Kempiński, GM Bartłomiej Heberla.

 

Strona Mistrzostw   relacje PZSzach   relecje chess24.pl

Mistrzostwa Mężczyzn  live chess24     Mistrzostwa Kobiet  live chess24

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Arcymistrz Robert Kempiński to kolejny zawodnik tegorocznego turnieju.
Występ w tegorocznym finale Mistrzostw Polski będzie jego pierwszym od 2013 roku.
W sumie zagrał w tych prestiżowych rozgrywkach już 18 razy, zdobywając 6 medali: 2 złote w latach 1997 i 2001, srebrny w 1999 oraz 3 brązowe w latach 1998,2004 i 2005.
Jako czołowy polski arcymistrz regularnie był powoływany do męskiej drużyny narodowej:
• 6-krotnie reprezentował kraj na Olimpiadach Szachowych,
• 6-krotnie grał na Drużynowych Mistrzostwach Europy, gdzie łącznie zdobył 2 srebrne medale za wynik indywidualny w latach 1999 i 2015.
Reprezentował kraj w Mistrzostwach Świata rozgrywanych systemem pucharowym w 2004 roku oraz 2-krotnie wziął udział w Pucharze Świata. Ponadto zwyciężał w silnie obsadzonych turniejach w całej Europie.
Jest multimedalistą w seniorskich rozgrywkach drużynowych.
To nie tylko utytułowany zawodnik – jest również trenerem, który współpracował z wieloma czołowymi polskimi zawodniczkami i zawodnikami.

 

W LOTTO IMP 2021 zagra również arcymistrz Bartłomiej Heberla. Jest arcymistrzem, który w ostatnich latach prezentuje wysoką formę. W 2020 roku wygrał IV MTS im. E. Laskera oraz podzielił 3 miejsce w 11th Dolomiti International Chess Festival Group A. Rok wcześniej wygrał w dwóch silnie obsadzonych polskich openach – Memoriale Mieczysława Najdorfa oraz 38. Międzynarodowym Memoriale im. Ludwika Zamenhofa.
Jest multimedalistą w seniorskich rozgrywkach drużynowych.
W Indywidualnych Mistrzostwach Polski Mężczyzn wystąpi po raz dziewiąty. Dotychczas, nie zdobył jeszcze medalu w tych prestiżowych rozgrywkach, ale 2-krotnie otarł się o strefę medalową i zajął 4. miejsce – było to w 2014 i 2020 roku. W tegorocznych zawodach zapewne będzie chciał poprawić wynik z zeszłego roku i zdobyć upragniony medal.
Jest nie tylko utytułowanym zawodnikiem, ale i trenerem – w 2019 roku pełnił funkcję trenera Kadry Narodowej Kobiet. Ponadto jest komentatorem turniejów polskich i międzynarodowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Turnieje i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.