Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych 2019

Jedną z ważniejszych imprez szachowych dla juniorów są Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich (30-31.VIII.2019) i błyskawicznych (1.IX.2019); strona turniejuvideo

W tym roku impreza ta odbyła się w Rzeszowie – dopisała rekordowa frekwencja zawodników. W szachach szybkich grano 11 rund tempem 15’+10”, a w szachach błyskawicznych: 3’+2” – 13 rund. Z naszego Klubu pojechali tam: Gabriel Karaszewski (C08), Antoni Komendecki (C10) Julia Salamon (D12), CM Piotr Kejna (C12) oraz Maria Elena Lascar (D18). Oto ich wyniki:

Maria Elena Lascar 17 6.0 36 5.0

Wielkie brawa dla Antosia Komendeckiego, który został Mistrzem Polski w szachach szybkich chłopców do 10 lat! Również medalistą Mistrzostw Polski został Gabryś Karaszewski, zdobywając brązowy medal w szachach błyskawicznych chłopców do 8 lat! W Top 10 plasowali się również: Julia Salamon oraz CM Piotr Kejna!