CM Piotr Kejna, Julia Salamon – XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Od 31.III do 6.IV.2019 trwają Mistrzostwa Polski w szachach w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży do 12 i 14 lat. W grupie do lat 12 nasz Klub reprezentują: CM Piotr Kejna oraz Julia Salamon.
CM Piotr Kejna jest rozstawiony z 10 nr startowym. Pierwsza partia odbyła się dla Piotra bez niespodzianki (niespodzianki w tej rundzie się zdarzyły) i pewnie wygrał on grę z niżej notowanym przeciwnikiem.
Również Julia, rozstawiona z nr 15, zwyciężyła i oboje mogą spokojnie odpocząć w tą pogodną niedzielę i przygotować się do kolejnej rundy. Jutro są po dwie partie.
Julia świetnie się prezentowała na rozpoczęciu Olimpiady, jako prowadząca kadrę Dolnego Śląska w szachach.

W rundach 2 i 3, zarówno Julia jak i Piotr zdobyli po 1 pkt
W 4 rundzie zawodów Julia i Piotr po raz kolejny cieszyli się ze zwycięskich partii!

Runda 5 była o wiele trudniejsza. Tylko Piotrowi udało się w niej ugrać pół punktu.
W dniu 4.IV.2019 odbyły się dwie partie: 6 i 7.
Runda 6 nie przyniosła punktów naszym zawodnikom, natomiast w rundzie 7 odnieśli oni kolejne zwycięstwa.
8 runda za nami i emocje rosną.
Runda ta przyniosła nam kolejną porcję radości związaną z wygranymi Piotra i Julii.

9 runda niestety nie przyniosła "miedziowym" kolejnych punktów i Piotr ostatecznie zajął 8 miejsce z 5.5 pkt, a Julia - 16 miejsce do 12 lat i 7 do lat 11, z 5.0 pkt.

Piotr ostatecznie zajął 8 miejsce z 5.5 pkt, a Julia – 16 miejsce do 12 lat i 7 do lat 11.

Na żywo   C12  D12  C14  D14  facebook  galeria

runda 9:

M-ce tytuł Nazwisko, Imię R.FIDE /Chg pkt
16 I SALAMON, Julia 1287  -0.39 5.0
8 CM KEJNA, Piotr 1787  -0.47 5.5

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zawodnicy i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.