K.Sz. Miedź Legnica II – 2 miejsce w III DLS 2017/18

W dniu 8.IV.2018 miała miejsce ostatnia, 11-ta runda III Dolnośląskiej Ligi Szachowej 2017/18. Miedź Legnica II wygrała swój pojedynek w tej rundzie, z MGLKS Parnas Oława: 4:1. Oto wyniki i szczegóły turnieju:

7.0 MGLKS Parnas Oława 1,0 – 4,0 KSz Miedź Legnica II 14.0
6.5 KŁYKOW, Łukasz 0 – 1 KOMENDECKI, Jacek 5.0
3.5 STELMASZUK, Maciej ½ – ½ KOWALAK, Piotr 0.5
2.5 WRÓBEL, Maciej 0 – 1 KARYKOWSKA, Anna 8.0
0.5 RURA, Mikołaj ½ – ½ KRAWIEC, Grzegorz 5.0
1.0 MIARECKA, Natalia 0 – 1 LASCAR, Maria Elena 3.0

Po 11 rundach K.Sz. Miedź Legnica II zajął 2 miejsce, za MDK Fabryczna Polonia Wrocław III, a przed Wrocławskim Klubem Szachowym HETMAN.

Anna Karykowska uzyskała 1 miejsce w turniejowej punktacji indywidualnej.

Drugie miejsce w III DLS umożliwia udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski – II Liga. Dzieje się tak z uwagi na to, że Polonia Wrocław ma już swoją drużynę w tych rozgrywkach. Trzymamy kciuki za finalizację tego projektu!

Cieszy fakt, że z naszego województwa do DMP – II Ligi awansują dwie drużyny, czyli także WKS HETMAN [prawo do awansu z lig wojewódzkich mają dwie drużyny, jeżeli na koniec poprzedniego roku w danym województwie było zarejestrowanych przynajmniej 30 zespołów].