Seniorzy

Ekstraliga 2018 – K.Sz. Miedź Legnica – 7 miejsce (skład, I, II, III)

Tak przedstawia się nasza szeroka kadra na Ekstraligę 2018. W tym roku do naszego składu doszło dwóch nowych zawodników: GM Piotr Bobras oraz IM Piotr Murdzia. Na zasadzie wypożyczenia, w skład wchodzą również dwie liderujące w kategorii juniorskiej kobiety: WFM Alicja Śliwicka oraz WIM Oliwia Kiołbasa. Z racji ich występów międzynarodowych, nasz zespół wzmocniła również WGM Monika Krupa.
Na I Zjeździe Ekstraligi 2018 zdobyliśmy 2 duże punkty, tj. wygraliśmy z TS Wisłą Kraków, a przegraliśmy z Wasko HETMAN GKS Katowice oraz Akademią Szachową ChessGrow Gliwice.
Na II Zjeździe we Wrocławiu zdobyliśmy 3 duże punkty; zremisowaliśmy z KSz STILON Gorzów Wlkp, wygraliśmy z UKS HETMAN Częstochowa oraz przegraliśmy z Wieżą Pęgów.
Trzeci Zjazd odbywał się w Katowicach, czyli w siedzibie Drużynowego Mistrza Polski 2017r. W pierwszej rundzie tego zjazdu wygraliśmy z LKS "Wrzos" Międzyborów, a w drugiej przegraliśmy z  VOTUM SA Polonia Wrocław. W ostatniej rundzie graliśmy o miejsca 5-7, ale niestety nie zdołaliśmy wygrać z Biały Król Wisznia Mała. Zatem mamy 7 miejsce w Ekstralidze 2018.
 TytułNazwisko, ImięR.FIDEPKTpartie
1GMKempiński, Robert25754.59
.GMMiśta, Aleksander25991.03
3GMBobras, Piotr24992.08
4IMKriebel, Tadeas24873.06
.GMSimacek, Pavel24901.53
5IMMurdzia, Piotr24144.09
.IMSieciechowicz, Marcin24104.56
.kKowalak, Piotr207501
6WFMŚliwicka, Alicja22741.53
.WGMKrupa, Monika224103
.WIMKiołbasa, Oliwia21931.53

II Liga 2018 – K.Sz. Miedź II Legnica – 11 miejsce (opis)

 TytułNazwisko, ImięR.FIDEPKTpartie
1FMGRELA, Kacper22846.09
.IMSIECIECHOWICZ, Marcin24252.03
2kKOMENDECKI, Jacek21163.59
3kKOWALAK, Piotr21102.57
4I+MADERA, Mateusz19373.59
5IKRAWIEC, Grzegorz17795.08
6kKARYKOWSKA, Anna18366.09

III DLS 2017/18 – K.Sz. Miedź Legnica II – 2 miejsce (awans)

 TytułNazwisko ImięR. FIDEPKTpartie
1FMGRELA, Kacper22743.04
2I++KOMENDECKI, Jacek21115.010
3IKRAWIEC, Grzegorz17145.011
4IILEWANDOWSKI, Wiktor14904.510
.IIMAŁECKI, Mateusz15982.06
.kKOWALAK, Piotr20790.51
5I++KARYKOWSKA, Anna19278.09
.I+LASCAR, Maria Elena16063.04

DMP w Szachach Szybkich 2018 K.Sz. Miedź Legnica – 1 miejsce (opis)

Ekstraliga 2017  – K.Sz. Miedź Legnica – 6 miejsce (podsum, I, IIIII)

Tak się przedstawia szeroka kadra na Ekstraligę 2017.
Na I Zjeździe Ekstraligi 2017 wygraliśmy z WKS Kopernik, KSz SILESIA JAS-FBG Racibórz oraz z SZ.S.O.N "Zagłębie" Dąbrowa Górnicza. Poszło świetnie.
Na II Zjeździe wygraliśmy z Akademią Szachową ChessGrow Gliwice oraz UKS HETMAN Częstochowa, a przegraliśmy z KSz STILON Gorzów Wlkp.
Na III Zjeździe Drużynowych Mistrzostw Polski 2017 niestety doznaliśmy 3 porażki (z TS Wisła Kraków, Wasko HETMAN GKS Katowice i VOTUM SA Polonia Wrocław). Zdobyliśmy 6 miejsce, choć również 4 drużyna miała także 10 dużych punktów podobnie jak my.
 TytułNazwisko, ImięR.FIDEPKTpartie
1GMMiśta, Aleksander260659
2GMKempiński, Robert258649
3IMSimacek, Pavel248516
4IMKriebel, Tadeas24735.56
5IMSieciechowicz, Marcin24093.59
.IMZawadzki, Stanisław243211
.FMGrela, Kacper23122.55
6WFMŚliwicka, Alicja217849

Ekstraliga 2016 – K.Sz. Miedź Legnica – 6 miejsce

1 GM Robert Kempiński 2615 4 9
2 GM Aleksander Miśta 2593 5 9
3 IM Tadeas Kriebel (CZE) 2489 1 6
4 IM Pavel Simacek (CZE) 2463 3
5 IM Marcin Sieciechowicz 2437 9
. IM Stanisław Zawadzki 2431 9
6 WGM Karina Szczepkowska-Horowska 2411 5 9


I Liga 2015
– K.Sz. Miedź Legnica – 3 miejsce (awans)

1 IM Pavel Simacek (CZE) 2448 6 9
2 IM Marcin Sieciechowicz 2457 9
3 IM Stanisław Zawadzki 2439 2 4
4 k+ Piotr Sabuk 2333 7 9
5 m Jędrzej Długosz 2363 3 5
. k Krzysztof Kanicki 2172 9
6 k++ Katarzyna Poznańska 2106 9

I Liga 2014 – K.Sz. Miedź Legnica – 7 miejsce

1 IM Marcin Sieciechowicz 2433 5 9
2 IM Daniel Frączek 2421 9
3 IM Tadeas Kriebel (CZE) 2413 7 9
4 k Piotr Sabuk 2346 9
5 k Piotr Kowalak 2116 9
6 k++ Ewa Harazińska 2031 9

Ekstraliga 2013 – ASSz Miedź Legnica – 5 miejsce

1 GM Zbyněk Hráček (CZE) 2635 6
2 IM Marcin Sieciechowicz 2458 9
3 IM Artur Pieniążek 2349 9
4 IM Daniel Frączek 2414 5 9
5 IM Stanisław Zawadzki 2422 9
6 k Piotr Sabuk 2292 2 3
7 WGM Karina Szczepkowska-Horowska 2376 9

I Liga 2012 – ASSz Miedź Legnica – 2 miejsce (awans)

1 IM Pavel Simacek (CZE) 2477 6 9
2 IM Marcin Sieciechowicz 2432 9
3 IM Artur Pieniążek 2366 9
4 FM Daniel Frączek 2419 7 9
5 IM Stanisław Zawadzki 2432 7
6 k Piotr Sabuk 2174 1 2
7 k+ Aleksandra Zmarzły 2035 9

I Liga 2011 – ASSz Miedź Legnica – 7 miejsce

1 IM Marcin Sieciechowicz 2422 9
2 IM Artur Pieniążek 2362 7
3 FM Daniel Frączek 2391 6 9
4 FM Tadeas Kriebel (CZE) 2339 9
5 k Piotr Sabuk 2199 2 9
6 k Piotr Kowalak 2152 1 2
7 WFM Ewa Przeździecka 2155 3 9

I Liga 2010 –  ASSz Miedź Legnica – 3 miejsce

1 GM Vladimir Talla (CZE) 2456 9
2 IM Stanisław Zawadzki 2412 9
3 FM Krzysztof Bulski 2459 7 9
4 IM Artur Pieniążek 2374 9
5 m Aleksander Dobrowolski 2328 3 9
6 I++ Aleksandra Zmarzły 2063 7 9

Ekstraliga 2009 ASSz Miedź Legnica – 9 miejsce (spadek)

1 GM Mirosław Grabarczyk 2464 9
2 IM Vladimír Talla (CZE) 2453 8
3 IM Stanisław Zawadzki 2419 7
4 IM Artur Pieniążek 2381 0 1
5 FM Daniel Frączek 2376 3 9
6 m Aleksander Dobrowolski 2336 3 8
7 FM Filip Bargłowski 2339 0 2
8 k Piotr Kowalak 2167 ½ 1
9 m Ewa Przeździecka 2103 9

I Liga 2008 ASSz Miedź Legnica – 3 miejsce (awans)

1 I++ Paweł Szumilas 2164 0 3
2 IM Vladimir Talla (CZE) 2407 3 9
3 IM Stanisław Zawadzki 2410 9
4 IM Artur Pieniążek 2376 8
5 k+ Aleksander Dobrowolski 2357 9
6 FM Filip Bargłowski 2342 6
7 k Piotr Kowalak 2211 ½ 1
8 m Ewa Przeździecka 2096 5 9

I Liga 2007 – ASSz Miedź Legnica – 7 miejsce

1 IM Vladimir Talla (CZE) 2430 9
2 IM Stanisław Zawadzki 2403 8
3 FM Filip Bargłowski 2377 4 9
4 FM Krzysztof Chojnacki 2372 9
5 I++ Paweł Szumilas 2127 2 6
6 k Piotr Kowalak 2191 4
7 m Ewa Przeździecka 2147 3 9

II Liga 2006 – ASSz Miedź Legnica – 4 miejsce (awans)

II Liga Seniorów 2005 – ASSz Miedź Legnica – rezygnacja z udziału

W 2004r. Miedź Legnica, z powodów finansowych zrezygnowała z gry w Ekstraklasie i została zdegradowana o dwie ligi.

Ekstraliga 2003 – ASSz Miedź Legnica – 7 miejsce

1 IM Piotr Murdzia 2446 9
2 IM Stanisław Zawadzki 2411 4 9
3 m Bartłomiej Izbiński 2303 4 9
4 FM Wiesław Janocha 2288 3 9
5 k Krystian Singer 2205 3
6 GM Marta Zielińska 2429 6
7 k+ Anna Socha 2126 9

Ekstraliga 2002 – ASSz Miedź Legnica – 4 miejsce

1 m Grzegorz Gajewski 2388 6 9
2 m Stanisław Zawadzki 2416 5 9
3 FM Krzysztof Gratka 2306 3 9
4 k+ Bartłomiej Izbiński 2266 6 9
5 GM Marta Zielińska 2417 7 9
6 IM Dalia Blimke 2220 5 9

II Liga 2001 Grupa Południe – ASSz Miedź Legnica – 1 miejsce (awans)

IM Ł.Cyborowski 6½, IM P.Murdzia 6, FM K.Gratka 6, WFM D.Blimke 7, B.Izbiński 5½, FM W.Janocha 5½, D.Hermanowicz 1

II Liga 2000 Grupa Południe – ASSz Miedź Legnica – 4 miejsce

II Liga 1999 Grupa Południe ASSz Miedź Legnica – 4 miejsce

II Liga 1997 – Caissa Legnica – 25 miejsce

I Liga 1997 – ASSz Miedź Legnica – 12 miejsce (spadek) (szczegóły)

 TytułNazwisko, ImięR.FIDEPKTpartie
1IMSapis, Witalis2435311
2Izbiński, Bartłomiej21902.511
3FMJanocha, Wiesław2375511
4Jakubowski, Tomasz221503
5Kowalak, Piotr21801.56
6WFMBlimke, Dalia 21805.511
.Łupkowski, Edward23052.59
.Bukowczyk, Andrzej226514

II Liga 1996 – ASSz Miedź Legnica – 3 miejsce (awans)

IM Sapis, IM Typek, FM Janocha, Cyborowski, Izbiński, FM Blimke

I Liga 1995 – KS Miedź Legnica – 11 miejsce (spadek) (szczegóły)

 TytułNazwisko, ImięR.FIDEPKTpartie
1IMSapis, Witalis24504.511
2IMTypek, Konrad2410411
3Janocha, Wiesław2405411
4FMŁukasiewicz, Grzegorz23454.511
5Cyborowski, Łukasz2210511
6Łukasiewicz, Anna21703.511

I Liga 1994 – KS Miedź Legnica – 5 miejsce (szczegóły)

 TytułNazwisko, ImięR.FIDEPKTpartie
1GMGleizerov, Evgeny2520611
2IMSapis, Witalis2435610
3IMTypek, Konrad2410611
4FMŁukasiewicz, Grzegorz2375510
5Janocha, Wiesław24057.511
6Łukasiewicz, Anna2170611
.Saskowski, Jacek228502

I Liga 1993 – KS Miedź Legnica – 3 miejsce (szczegóły)

 TytułNazwisko, ImięR.FIDEPKTpartie
1GMGleizerov, Evgeny25256.511
2IMSapis, Witalis2420711
3IMTypek, Konrad241069
4FMŁukasiewicz, Grzegorz235003
5Janocha, Wiesław23906.59
.FMBojczuk, Zygmunt232058
.Cybulak, Adam23001.53
6Ziętek-Czerwońska, Beata21353.511

I Liga 1992 – KS Miedź Legnica – 1 miejsce (szczegóły)

 TytułNazwisko, ImięR.FIDEPKTpartie
1IMGleizerov, Evgeny254069
2IMSapis, Witalis2445510
3Typek, Konrad239547
4FMŁukasiewicz, Grzegorz236047
5Janocha, Wiesław2305810
.FMBojczuk, Zygmunt231033
.Cybulak, Adam23252.54
6WIMBaginskaitė, Kamilė22806.510

47 Drużynowe Mistrzostwa Polski 1991 – KS Miedź Legnica – 9 m-ce (szczegóły)

 TytułNazwisko, ImięR.FIDEPKTpartie
1IMGleizerov, Evgeny25106.59
2Typek, Konrad236058
3Łukasiewicz, Grzegorz23051.55
4Janocha, Wiesław23305.59
5Cybulak, Adam22652.56
.FMBojczuk, Zygmunt22654.56
.Czerniawski, Marek22151.52
6Lewicka, Sylwia2.59

46 Drużynowe Mistrzostwa Polski 1990 – KS Miedź Legnica – 17 m-ce (szczegóły)

 TytułNazwisko, ImięR.FIDEPKTpartie
1Janocha, Wiesław23552.57
2IMGažík, Igor233557
3Typek, Konrad23653.57
4Łukasiewicz, Grzegorz23254.57
5FMBojczuk, Zygmunt234526
.Czerniawski, Marek227501
6Ziętek-Czerwońska, Beata211047

II Liga 1989 Grupa B – KS Miedź Legnica – 1 miejsce

Typek 6/10, Bojczuk 7½/10, Janocha 7/10, Łukasiewicz 7/10, Cybulak 2½/4, Ziętek 5½/10. Reserve: Czerniawski 3½/6

II Liga 1988 Grupa A – KS Miedź Legnica – 3 miejsce

II Liga 1987 Grupa B – LKS Legrol Legnica – 3 miejsce

II Liga 1986 Grupa B – LKS Legrol Legnica – 5 miejsce

II Liga 1985 Grupa A – LKS Legrol Legnica – 3 miejsce

II Liga 1984 Grupa A – LKS Legrol Legnica – 5 miejsce

II Liga 1983 Grupa A – LKS Legrol Legnica – 11 miejsce

II Liga 1982 Grupa B – LKS Legrol Legnica – 4 miejsce

II Liga 1981 Grupa B – LKS Legrol Legnica – 6 miejsce

II Liga 1980 Grupa B – LKS Legrol Legnica – 6 miejsce

II Liga 1979 Grupa A – Legrol Legnica – 5 miejsce

II Liga 1975 Grupa południowa – Budrol Legnica – 7 m-ce (spadek)

II Liga 1974 Grupa południowa – Budrol Legnica – 5 m-ce

II Liga 1972 Grupa południowa – Budrol Legnica – 8 m-ce

1960 Eliminacje do I Ligi 1961, grupa I – LKSz Legnica – 6 m-ce

1959 Eliminacje do I Ligi 1959, gr.pd – LKSz Legnica – 4 m-ce

1955 Eliminacje do I Ligi 1955, gr. II – Sparta Legnica – 8 m-ce

1953 Eliminacje do I Ligi 1953, gr. IV – Spójnia Legnica – 4 m-ce

1952 Eliminacje do I Ligi 1952, gr. IV – Spójnia Legnica – 4 m-ce

I Liga 1951 – Spójnia Legnica – 8 miejsce (szczegóły)

PKT partie
1 Stefan Fluder 3 9
2 Juliusz Jaszczuk 9
3 Paweł Goldminc 5 9
4 Schwimmer 5 9
5 Mandelkern 4 8
6 Aleksander Humeńczuk 0 2
. Wełna 1 4
. Schacht 3
. Habich 0 1
7 Andrzej Kunstetter (j) 7
. Bronisław Jucha (j) 1 2
8 Hermina Kropińska (k) 2 4
. Giza (k) 0 2
. Skibicka (k) 2 3

I Liga 1949 – Spójnia Legnica – 6 miejsce (szczegóły)

PKT partie
1 Juliusz Jaszczuk 4 11
2 Stefan Fluder 7 11
3 Jonisz 11
4 Paweł Goldminc 11
5 Mandelkern 11
6 Aleksander Humeńczuk 11

1949 Eliminacje do I Ligi 1949, gr. śląska – LKSz Legnica – 2 m-ce (awans)

1948 – mistrzostwa Polski miast: Wrocław -4 miejsce

Wrocław: Błaszczak, Chądzyński, Goldminc, Gałęcki, Jaszczuk, Major, Leśniak, Waleń, Fluder, Sadowski