Seniorzy

♙♙♙ 2021 ♙♙♙

♙♙♙ 2020 ♙♙♙

Ekstraliga 2020 Kraków – K.Sz. Miedź Legnica – 5 m-ce

Zaczynamy Drużynowe Mistrzostwa Polski Ekstraliga 2020!
W pierwszym składzie znaleźli się: GM Robert Kempiński, GM Bartłomiej Heberla, GM Michał Olszewski,  IM Tadeas Kriebel, GM Piotr Bobras i WIM Oliwia Kiołbasa.
A tak przedstawia się nasz szeroki skład zgłoszony na te rozgrywki. W tym roku, nowymi twarzami w naszym składzie są: GM Bartłomiej Heberla, GM Michał OlszewskiIM Martin Nayhebaver.
W 1 rundzie gramy z UKS 21 Podlesie.  Wygrywamy 4:2 !!!
relacja infoszach   Live - 1 runda
W drugiej rundzie przegrywamy z faworyzowaną drużyną Wasko HETMAN GKS Katowice 3.5 - 2.5     relacja infoszach  relacja live
W rundzie 3 wygrywamy z LKS Wrzos Międzyborów 4.0 - 2.0 !!!
Relacja live   relacja infoszach
W rundzie 4 przegrywamy z VOTUM SA Polonia Wrocław 2.0 - 4.0
relacja live   relacja infoszach
W rundzie 5 wygrywamy 3.5 - 2.5 z Klub Szachowy Silesia Racibórz. Bohaterką meczu jest WIM Oliwia Kiołbasa, która przechyliła szalę na stronę Miedzi!    relacja Live   relacja infoszach
W 6 rundzie wygrywamy 3.5 - 2.5 z Klub Szachowy Dwie Wieże Kraków. Brawa - bardzo ważne zwycięstwo! relacja live    relacja infoszach
W 7 rundzie przegrywamy z KSz Stilon Gorzów 1.0 - 5.0
relacja live    relacja infoszach
W 8 rundzie remisujemy, dzięki wygranej GM Piotra Bobras z Wieża Pęgów
relacja live    relacja infoszach
W 9 rundzie remisujemy z KSz Hetman Płock. Z 10 dużymi pkt zajmujemy 5 miejsce w Ekstralidze 2020. relacja live
Na uwagę zasługuje bardzo dobra gra dwójki naszych zawodników:
WIM Oliwia Kiołbasa zdobyła w turnieju 5.0 pkt, a GM Piotr Bobras - 6.5 !
Piotr został wyróżniony za najpiękniejszą partię turnieju.
 TytułNazwisko, ImięR.FIDEPKTpartie
1GMKempiński, Robert25683.59
2GMHeberla, Bartłomiej25664.09
3GMOlszewski, Michał25473.09
4IMKriebel, Tadeas25192.53
.GMSimacek, Pavel24740.53
5GMBobras, Piotr24876.59
.IMMurdzia, Piotr24231.53
6WIMKiołbasa, Oliwia21605.09

II Liga 2020 PoroninK.Sz. Miedź II Legnica21 m-ce

W 2020 roku, w II Lidze seniorów, naszą drużynę reprezentują: IM Marcin Sieciechowicz, FM Kacper Grela, Piotr Kowalak, Mateusz Madera, Grzegorz Krawiec i Anna Karykowska.
W 1 rundzie przegrywamy z UKS TSz Zieloni Zielonka 1.5 - 4.5
W 2 meczu przegrywamy z Klub Szachowy SILESIA II Racibórz 2.5 - 3.5
W 3 rundzie wygrywamy z UKS Goniec Staniątki 4.0 - 2.0
W 4 rundzie pokonujemy ASSz Lipno Stęszew 3.5 - 2.5
W 5 rundzie ulegamy UKS Czternastka Warszawa 2.5 - 3.5
W 6 rundzie remisujemy z KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice
W 7 rundzie wygrywamy z TS-R HETMAN Konin 4.5 - 1.5
W 8 rundzie przegrywamy z Krakowski Klub Szachistów 1893 2.0 - 4.0
W 9 rundzie wygrywamy z MLKSz Myślenice 4.0 - 2.0
 TytułNazwisko, ImięR.FIDEPKTpartie
1IMSieciechowicz, Marcin23825.59
2FMGrela, Kacper23776.09
3kKowalak, Piotr21053.58
.I++Pawłowski, Bartosz211001
4I+Madera, Mateusz19453.59
5IKrawiec, Grzegorz18243.59
6kKarykowska, Anna19995.59

♙♙♙ 2019 ♙♙♙

Ekstraliga 2019 Katowice – K.Sz. Miedź Legnica – 8 m-ce

Tak przedstawia się szeroka kadra K.Sz. Miedź na DMP Ekstraligę 2019
Oficjalna prezentacja naszej drużyny:
Drużyna, która od kilku lat na stałe zadomowiła się w Ekstralidze, plasując w połowie tabeli  Mocnym punktem drużyny jest wielokrotny medalista mistrzostw Polski Robert Kempiński i utalentowana Oliwia Kiołbasa, którzy wspierani przez arcymistrzów z Ukrainy i Czech stanowią solidną i ciężką do pokonania drużynę.
A tak prezentuje się pierwszy skład [27.VIII.2019]
W skład naszej reprezentacji na Ekstraligę wchodzą: GM Robert Kempiński, GM  Kirill Shevchenko, IM Tadeas Kriebel, GM Pavel Simacek, GM Piotr Bobras i WIM Oliwia Kiołbasa.
1 rundę gramy z obrońcą tytułu Mistrza Polski: Wasko HETMAN GKS Katowice
Jest bez niespodzianek - przegrywamy 1.5 - 4.5  European Chess TV [video-1]
W 2 rundzie, mimo wygranej Roberta Kempińskiego z Niclasem Huschenbeth, przegrywamy z Silesią Racibórz  2.5-3.5
W rundzie 3 [video-3], wzmocniona Wieża Pęgów wygrywa z nami 4.0-2.0
W rundzie 4 [video-4] przegrywamy 2.5-3.5 z Akademią Szachową Gliwice
W rundzie 5 [video-5], po zaciętym pojedynku z Dwie Wieże Kraków, ponosimy kolejną porażkę: 3.5-2.5

... humory przed pojedynkiem 6 rundy dopisywały  [video-6]

KSz Miedź Legnica
– Biały Król Wisznia Mała (3.5-2.5)
... w końcu oczekiwane zwycięstwo!

7 runda Ekstraligi 2019 [video-7] - Wygrana z Baszta MOS Żnin 3.5-2.5 !!!
W rundzie 8 [video-8] remisujemy z Stilon Gorzów! Mamy zapewniony tym samym udział w Ekstralidze 2020!
GM Robert Kempiński popisuje się partią, wygraną w 23 posunięciach z Kacprem Piorunem! Brawo!
W ostatniej rundzie [video-9] przegrywamy z Polonią Wrocław 2.5-3.5

Wśród 10 czołowych zespołów Polski, zajmujemy 8 miejsce.
 TytułNazwisko, ImięR.FIDEPKTpartie
1GMKempiński, Robert25794.09
2GMShevchenko, Kirill25564.59
3IMKriebel, Tadeas25314.09
4GMSimacek, Pavel24794.09
5GMBobras, Piotr24884.59
6WIMKiołbasa, Oliwia22442.59

II Liga 2019 PoroninKSz Miedź II Legnica13 m-ce

W dniach 6-15.IX.2019 odbywają się Drużynowe Mistrzostwa Polski - II Liga. Drugą drużynę Miedzi reprezentują: IM Marcin Sieciechowicz, FM Kacper Grela, Jacek Komendecki, Piotr Kowalak, Grzegorz Krawiec i Anna Karykowska.
Pierwszą rundę przegrywamy z MKS GRYF Dębica 1.5-4.5
Drugą rundę remisujemy z UKS SP3 Bogatynia
Trzecią rundę wygrywamy z KTS Kalisz 4-2
W 4 rundzie remisujemy z ASSz LIPNO STĘSZEW
W 5 pojedynku wygrywamy 4-2 z MTSz Mińsk Mazowiecki
W 6 rundzie wygrywamy 3.5-2.5 z KSz SKOCZEK Czerwionka-Leszczyny
W 7 rundzie remisujemy z Strzelec Strzelce Opolskie
8 runda przynosi nam porażkę 2.0-4.0 z Sz.S.O.N. Zagłębie Dąbrowa Górnicza
W ostatniej rundzie wygrywamy 3.5-2.5 z KS Korona Zakrzewo!
Ostatecznie zajmujemy w II Lidze 2019 - 13 miejsce
Bardzo dobrze spisał się FM Kacper Grela, który na 2 szachownicy zajął 2 miejsce!!!
TytułNazwisko ImięR. FIDEPKTPartie
IMSieciechowicz, Marcin23645.59
FMGrela, Kacper23467.09
kKomendecki, Jacek20731.59
kKowalak, Piotr21084.59
IKrawiec, Grzegorz17923.59
kKarykowska, Anna18955.59

♙♙♙ 2018 ♙♙♙

Ekstraliga 2018 – K.Sz. Miedź Legnica – 7 m-e (skład, I, II, III)

 TytułNazwisko, ImięR.FIDEPKTpartie
1GMKempiński, Robert25754.59
.GMMiśta, Aleksander25991.03
3GMBobras, Piotr24992.08
4IMKriebel, Tadeas24873.06
.GMSimacek, Pavel24901.53
5IMMurdzia, Piotr24144.09
.IMSieciechowicz, Marcin24104.56
.kKowalak, Piotr207501
6WFMŚliwicka, Alicja22741.53
.WGMKrupa, Monika224103
.WIMKiołbasa, Oliwia21931.53
Tak przedstawia się nasza szeroka kadra na Ekstraligę 2018. W tym roku do naszego składu doszło dwóch nowych zawodników: GM Piotr Bobras oraz IM Piotr Murdzia. Na zasadzie wypożyczenia, w skład wchodzą również dwie liderujące w kategorii juniorskiej kobiety: WFM Alicja Śliwicka oraz WIM Oliwia Kiołbasa. Z racji ich występów międzynarodowych, nasz zespół wzmocniła również WGM Monika Krupa.
Na I Zjeździe Ekstraligi 2018 zdobyliśmy 2 duże punkty, tj. wygraliśmy z TS Wisłą Kraków, a przegraliśmy z Wasko HETMAN GKS Katowice oraz Akademią Szachową ChessGrow Gliwice.
Na II Zjeździe we Wrocławiu zdobyliśmy 3 duże punkty; zremisowaliśmy z KSz STILON Gorzów Wlkp, wygraliśmy z UKS HETMAN Częstochowa oraz przegraliśmy z Wieżą Pęgów.
Trzeci Zjazd odbywał się w Katowicach, czyli w siedzibie Drużynowego Mistrza Polski 2017r. W pierwszej rundzie tego zjazdu wygraliśmy z LKS "Wrzos" Międzyborów, a w drugiej przegraliśmy z  VOTUM SA Polonia Wrocław. W ostatniej rundzie graliśmy o miejsca 5-7, ale niestety nie zdołaliśmy wygrać z Biały Król Wisznia Mała. Zatem mamy 7 miejsce w Ekstralidze 2018.

II Liga 2018 Jastrzębia Góra – K.Sz. Miedź II Legnica – 11 m-ce

 TytułNazwisko, ImięR.FIDEPKTpartie
1FMGRELA, Kacper22846.09
.IMSIECIECHOWICZ, Marcin24252.03
2kKOMENDECKI, Jacek21163.59
3kKOWALAK, Piotr21102.57
4I+MADERA, Mateusz19373.59
5IKRAWIEC, Grzegorz17795.08
6kKARYKOWSKA, Anna18366.09

III DLS 2017/18 – K.Sz. Miedź Legnica II – 2 miejsce (awans)

 TytułNazwisko ImięR. FIDEPKTpartie
1FMGRELA, Kacper22743.04
2I++KOMENDECKI, Jacek21115.010
3IKRAWIEC, Grzegorz17145.011
4IILEWANDOWSKI, Wiktor14904.510
.IIMAŁECKI, Mateusz15982.06
.kKOWALAK, Piotr20790.51
5I++KARYKOWSKA, Anna19278.09
.I+LASCAR, Maria Elena16063.04

DMP w Szachach Szybkich 2018 K.Sz. Miedź Legnica – 1 m-ce (opis)

♙♙♙ 2017 ♙♙♙

Ekstraliga 2017  – K.Sz. Miedź Legnica – 6 m-ce (podsum, I, IIIII)

 TytułNazwisko, ImięR.FIDEPKTpartie
1GMMiśta, Aleksander260659
2GMKempiński, Robert258649
3IMSimacek, Pavel248516
4IMKriebel, Tadeas24735.56
5IMSieciechowicz, Marcin24093.59
.IMZawadzki, Stanisław243211
.FMGrela, Kacper23122.55
6WFMŚliwicka, Alicja217849
Tak się przedstawia szeroka kadra na Ekstraligę 2017.
Na I Zjeździe Ekstraligi 2017 wygraliśmy z WKS Kopernik, KSz SILESIA JAS-FBG Racibórz oraz z SZ.S.O.N "Zagłębie" Dąbrowa Górnicza. Poszło świetnie.
Na II Zjeździe wygraliśmy z Akademią Szachową ChessGrow Gliwice oraz UKS HETMAN Częstochowa, a przegraliśmy z KSz STILON Gorzów Wlkp.
Na III Zjeździe Drużynowych Mistrzostw Polski 2017 niestety doznaliśmy 3 porażki (z TS Wisła Kraków, Wasko HETMAN GKS Katowice i VOTUM SA Polonia Wrocław). Zdobyliśmy 6 miejsce, choć również 4 drużyna miała także 10 dużych punktów podobnie jak my.

♙♙♙ 2016 ♙♙♙

Ekstraliga 2016 – K.Sz. Miedź Legnica – 6 m-ce

1 GM Robert Kempiński 2615 4 9
2 GM Aleksander Miśta 2593 5 9
3 IM Tadeas Kriebel (CZE) 2489 1 6
4 IM Pavel Simacek (CZE) 2463 3
5 IM Marcin Sieciechowicz 2437 9
. IM Stanisław Zawadzki 2431 9
6 WGM Karina Szczepkowska-Horowska 2411 5 9

♙♙♙ 2015 ♙♙♙

I Liga 2015 Jastrzębia Góra – K.Sz. Miedź Legnica – 3 m-ce (awans)

1 IM Pavel Simacek (CZE) 2448 6 9
2 IM Marcin Sieciechowicz 2457 9
3 IM Stanisław Zawadzki 2439 2 4
4 k+ Piotr Sabuk 2333 7 9
5 m Jędrzej Długosz 2363 3 5
. k Krzysztof Kanicki 2172 9
6 k++ Katarzyna Poznańska 2106 9

♙♙♙ 2014 ♙♙♙

I Liga 2014 Poronin – K.Sz. Miedź Legnica – 7 m-ce

1 IM Marcin Sieciechowicz 2433 5 9
2 IM Daniel Frączek 2421 9
3 IM Tadeas Kriebel (CZE) 2413 7 9
4 k Piotr Sabuk 2346 9
5 k Piotr Kowalak 2116 9
6 k++ Ewa Harazińska 2031 9

Ekstraliga 2013 – ASSz Miedź Legnica – 5 m-ce

1 GM Zbyněk Hráček (CZE) 2635 6
2 IM Marcin Sieciechowicz 2458 9
3 IM Artur Pieniążek 2349 9
4 IM Daniel Frączek 2414 5 9
5 IM Stanisław Zawadzki 2422 9
6 k Piotr Sabuk 2292 2 3
7 WGM Karina Szczepkowska-Horowska 2376 9

I Liga 2012 Poronin – ASSz Miedź Legnica – 2 m-ce (awans)

1 IM Pavel Simacek (CZE) 2477 6 9
2 IM Marcin Sieciechowicz 2432 9
3 IM Artur Pieniążek 2366 9
4 FM Daniel Frączek 2419 7 9
5 IM Stanisław Zawadzki 2432 7
6 k Piotr Sabuk 2174 1 2
7 k+ Aleksandra Zmarzły 2035 9

I Liga 2011 Mrzeżyno – ASSz Miedź Legnica – 7 m-ce

1 IM Marcin Sieciechowicz 2422 9
2 IM Artur Pieniążek 2362 7
3 FM Daniel Frączek 2391 6 9
4 FM Tadeas Kriebel (CZE) 2339 9
5 k Piotr Sabuk 2199 2 9
6 k Piotr Kowalak 2152 1 2
7 WFM Ewa Przeździecka 2155 3 9

I Liga 2010 Katowice –  ASSz Miedź Legnica – 3 m-ce

1 GM Vladimir Talla (CZE) 2456 9
2 IM Stanisław Zawadzki 2412 9
3 FM Krzysztof Bulski 2459 7 9
4 IM Artur Pieniążek 2374 9
5 m Aleksander Dobrowolski 2328 3 9
6 I++ Aleksandra Zmarzły 2063 7 9

Ekstraliga 2009 Lublin ASSz Miedź Legnica – 9 m-ce (spadek)

1 GM Mirosław Grabarczyk 2464 9
2 IM Vladimír Talla (CZE) 2453 8
3 IM Stanisław Zawadzki 2419 7
4 IM Artur Pieniążek 2381 0 1
5 FM Daniel Frączek 2376 3 9
6 m Aleksander Dobrowolski 2336 3 8
7 FM Filip Bargłowski 2339 0 2
8 k Piotr Kowalak 2167 ½ 1
9 m Ewa Przeździecka 2103 9

I Liga 2008 Ustroń ASSz Miedź Legnica – 3 m-ce (awans)

1 I++ Paweł Szumilas 2164 0 3
2 IM Vladimir Talla (CZE) 2407 3 9
3 IM Stanisław Zawadzki 2410 9
4 IM Artur Pieniążek 2376 8
5 k+ Aleksander Dobrowolski 2357 9
6 FM Filip Bargłowski 2342 6
7 k Piotr Kowalak 2211 ½ 1
8 m Ewa Przeździecka 2096 5 9

I Liga 2007 Ustroń – ASSz Miedź Legnica – 7 m-ce

1 IM Vladimir Talla (CZE) 2430 9
2 IM Stanisław Zawadzki 2403 8
3 FM Filip Bargłowski 2377 4 9
4 FM Krzysztof Chojnacki 2372 9
5 I++ Paweł Szumilas 2127 2 6
6 k Piotr Kowalak 2191 4
7 m Ewa Przeździecka 2147 3 9

II Liga 2006 Ustroń – ASSz Miedź Legnica – 4 m-ce (awans)

II Liga Seniorów 2005 – ASSz Miedź Legnica – rezygnacja z udziału

W 2004r. Miedź Legnica, z powodów finansowych zrezygnowała z gry w Ekstraklasie i została zdegradowana o dwie ligi.

Ekstraliga 2003 Lubniewice – ASSz Miedź Legnica – 7 m-ce

1 IM Piotr Murdzia 2446 9
2 IM Stanisław Zawadzki 2411 4 9
3 m Bartłomiej Izbiński 2303 4 9
4 FM Wiesław Janocha 2288 3 9
5 k Krystian Singer 2205 3
6 GM Marta Zielińska 2429 6
7 k+ Anna Socha 2126 9
  • IM Piotr Murdzia – Mistrzostwa Polski 200313 m-ce
  • GM Marta Zielińska – Mistrzostwa Polski Kobiet 20031 m-ce

Ekstraliga 2002 Lubniewice – ASSz Miedź Legnica – 4 m-ce

[od tego roku powstała Ekstraliga szachowa jako najwyższa klasa rozgrywkowa]

1 m Grzegorz Gajewski 2388 6 9
2 m Stanisław Zawadzki 2416 5 9
3 FM Krzysztof Gratka 2306 3 9
4 k+ Bartłomiej Izbiński 2266 6 9
5 GM Marta Zielińska 2417 7 9
6 IM Dalia Blimke 2220 5 9
  • GM Marta Zielińska – Mistrzostwa Polski Kobiet 20022 m-ce

II Liga 2001 (gr Pd) Ustroń – ASSz Miedź Legnica – 1 m-ce (awans) prasa

IM Ł.Cyborowski 6½, IM P.Murdzia 6, FM K.Gratka 6, WFM D.Blimke 7, B.Izbiński 5½, FM W.Janocha 5½, D.Hermanowicz 1

II Liga 2000 (gr Pd) Krynica-Zdrój – ASSz Miedź Legnica – 4 m-ce

  • FM Dalia Blimke – Mistrzostwa Polski Kobiet 2000 – 7 m-ce

II Liga 1999 (gr Pd) Polanica Zdrój ASSz Miedź Legnica – 4 m-ce

  • FM Dalia Blimke – Mistrzostwa Polski Kobiet 1999 7 m-ce

II Liga 1997 Nadole – Caissa Legnica – 25 m-ce

I Liga 1997 Krynica – ASSz Miedź Legnica – 12 m-ce (spadek) (szczegóły)

 TytułNazwisko, ImięR.FIDEPKTpartie
1IMSapis, Witalis2435311
2Izbiński, Bartłomiej21902.511
3FMJanocha, Wiesław2375511
4Jakubowski, Tomasz221503
5Kowalak, Piotr21801.56
6WFMBlimke, Dalia 21805.511
.Łupkowski, Edward23052.59
.Bukowczyk, Andrzej226514
  • FM Dalia Blimke – Mistrzostwa Polski Kobiet 1997 – 4 m-ce
  • IM Witalis Sapis – Mistrzostwa Polski 19976 m-ce

II Liga 1996 Nadole – ASSz Miedź Legnica – 3 m-e (awans)

IM Sapis, IM Typek, FM Janocha, Cyborowski, Izbiński, FM Blimke

  • FM Dalia Blimke – Mistrzostwa Polski Kobiet 19969 m-ce

I Liga 1995 Lubniewice – KS Miedź Legnica – 11 m-ce (spadek) (szczegóły)

 TytułNazwisko, ImięR.FIDEPKTpartie
1IMSapis, Witalis24504.511
2IMTypek, Konrad2410411
3Janocha, Wiesław2405411
4FMŁukasiewicz, Grzegorz23454.511
5Cyborowski, Łukasz2210511
6Łukasiewicz, Anna21703.511

I Liga 1994 Lubniewice – KS Miedź Legnica – 5 m-ce (szczegóły)

 TytułNazwisko, ImięR.FIDEPKTpartie
1GMGleizerov, Evgeny2520611
2IMSapis, Witalis2435610
3IMTypek, Konrad2410611
4FMŁukasiewicz, Grzegorz2375510
5Janocha, Wiesław24057.511
6Łukasiewicz, Anna2170611
.Saskowski, Jacek228502
  • Anna Łukasiewicz – Mistrzostwa Polski Kobiet 199411 m-ce

I Liga 1993 Lubniewice – KS Miedź Legnica – 3 m-ce (szczegóły)

 TytułNazwisko, ImięR.FIDEPKTpartie
1GMGleizerov, Evgeny25256.511
2IMSapis, Witalis2420711
3IMTypek, Konrad241069
4FMŁukasiewicz, Grzegorz235003
5Janocha, Wiesław23906.59
.FMBojczuk, Zygmunt232058
.Cybulak, Adam23001.53
6Ziętek-Czerwońska, Beata21353.511
  • Ogólnopolski Turniej Szachowy o „Złotą Wieżę” 1993 LegnicaLZS Caissa Legnica2 m-ce (A.Rysz, M.Baściuk, Ł.Cyborowski, A.Skuczyńska)
  • IM Witalis Sapis – Mistrzostwa Polski 19938 m-ce

I Liga 1992 Rewal – KS Miedź Legnica – 1 m-ce (szczegóły) prasa

 TytułNazwisko, ImięR.FIDEPKTpartie
1IMGleizerov, Evgeny254069
2IMSapis, Witalis2445510
3Typek, Konrad239547
4FMŁukasiewicz, Grzegorz236047
5Janocha, Wiesław2305810
.FMBojczuk, Zygmunt231033
.Cybulak, Adam23252.54
6WIMBaginskaitė, Kamilė22806.510
  • Ogólnopolski Turniej Szachowy o „Złotą Wieżę” 1992 LegnicaLZS Caissa Legnica3 m-ce (P.Ciosek, M.Baściuk, Ł.Cyborowski, A.Skuczyńska)
  • Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych – Legnica 1992
  • Drużunowe Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych – Legnica 1992:
    • Miedź Legnica6 m-ceW.Sapis (19),  A.Cybulak (8½/15),  K.Typek (16½/22),  W.Janocha (10½/17),  G.Łukasiewicz (9½/14),  Z.Bojczuk (0/1)
    • Energoprem Legnica19 m-ce – D.Kołodziej (5½), S.Boćko (11), J.Pietraszko (7), P.Meller (7)
    • Caissa Legnica21 m-ceZ.Skurzyński (6), D.Walasiak (5½/21), D.Przewoźnik (5½/17), P.Ciosek (6½/19), M.Baściuk (1/7), Ł.Cyborowski (1/5)
    • Skrzat Legnica23 m-ce – M.Repczyński (½/13), R.Staniszek (1/18), D.Jaworski (½/19), D.Staniszek (1/15), M.Pałka (1/11), T.Schwabe (2/16)
    • Kopernik Legnica24 m-ce – R.Rybarczyk (2½/15), A.Baściuk (½/16), A.Kosiorek (0/17), A.Rysz (1½/15), B.Piątkowski (0/16), A.Rysz (0/13)

I Liga 1991 Mikołajki – KS Miedź Legnica – 9 m-ce (szczegóły)

 TytułNazwisko, ImięR.FIDEPKTpartie
1IMGleizerov, Evgeny25106.59
2Typek, Konrad236058
3Łukasiewicz, Grzegorz23051.55
4Janocha, Wiesław23305.59
5Cybulak, Adam22652.56
.FMBojczuk, Zygmunt22654.56
.Czerniawski, Marek22151.52
6Lewicka, Sylwia2.59
  • Ogólnopolski Turniej Szachowy o „Złotą Wieżę” 1991 Piotrowice – LKS Caissa Legnica9 m-ce

I Liga 1990 Bydgoszcz – KS Miedź Legnica – 17 m-ce (szczegóły)

 TytułNazwisko, ImięR.FIDEPKTpartie
1Janocha, Wiesław23552.57
2IMGažík, Igor233557
3Typek, Konrad23653.57
4Łukasiewicz, Grzegorz23254.57
5FMBojczuk, Zygmunt234526
.Czerniawski, Marek227501
6Ziętek-Czerwońska, Beata211047

II Liga 1989 Rewal (gr B) – KS Miedź Legnica – 1 m-ce (awans)

Typek 6/10, Bojczuk 7½/10, Janocha 7/10, Łukasiewicz 7/10, Cybulak 2½/4, Ziętek 5½/10. Reserve: Czerniawski 3½/6

II Liga 1988 (gr A) Jastrzębia Góra – KS Miedź Legnica – 3 m-ce

[KS Miedź Legnica zastąpił LKS Legrol Legnica]

II Liga 1987 (gr B) Rowy – LKS Legrol Legnica – 3 m-ce

II Liga 1986 (gr B) Gdynia – LKS Legrol Legnica – 5 m-ce

II Liga 1985 (gr A) Giżycko – LKS Legrol Legnica – 3 m-ce

II Liga 1984 (gr A) Gdynia – LKS Legrol Legnica – 5 m-ce

II Liga 1983 (gr A) Augustów – LKS Legrol Legnica – 11 m-ce

II Liga 1982 (gr B) Lubniewice – LKS Legrol Legnica – 4 m-ce

II Liga 1981 (gr B) Jarosławiec – LKS Legrol Legnica – 6 m-ce

II Liga 1980 (gr B) Lubniewice – LKS Legrol Legnica – 6 m-ce

II Liga 1979 (gr A) Jaszowiec – Legrol Legnica – 5 m-ce

  • Ogólnopolski Turniej Szachowy o „Złotą Wieżę” 1977 Książ – LKS Budrol Legnica1 m-ce (L.Manasterski, L.Broczkowski, J.Poznar, H.Roszko)

1976Mistrzostwa Polski – Lutosław Manasterski – 10 miejsce

II Liga 1975 (gr Pd) Bytom – Budrol Legnica – 7 m-ce (spadek)

1973Mistrzostwa Polski – Lutosław Manasterski – 18 miejsce

II Liga 1972 ( gr Pd) Katowice – Budrol Legnica – 8 m-ce

II Liga 1974 (gr Pd) Katowice – Budrol Legnica – 5 m-ce

1971 Mistrzostwa Polski – Lutosław Manasterski – 14 m-ce

1969Mistrzostwa Polski – Lutosław Manasterski – 12 m-ce

1965Mistrzostwa Polski – Lutosław Manasterski – 12 m-ce

1963Mistrzostwa Polski – Lutosłąw Manasterski – 8 m-ce

1960 Eliminacje do I Ligi (gr I) – LKSz Legnica – 6 m-ce

1959 Eliminacje do I Ligi (gr Pd) – LKSz Legnica – 4 m-ce

1955 Eliminacje do I Ligi (gr II) – Sparta Legnica – 8 m-ce

1953 Eliminacje do I Ligi (gr. IV) – Spójnia Legnica – 4 m-ce

1952 Eliminacje do I Ligi (gr. IV) – Spójnia Legnica – 4 m-ce

I Liga 1951 – Spójnia Legnica – 8 m-ce (szczegóły)

PKT partie
1 Stefan Fluder 3 9
2 Juliusz Jaszczuk 9
3 Paweł Goldminc 5 9
4 Schwimmer 5 9
5 Mandelkern 4 8
6 Aleksander Humeńczuk 0 2
. Wełna 1 4
. Schacht 3
. Habich 0 1
7 Andrzej Kunstetter (j) 7
. Bronisław Jucha (j) 1 2
8 Hermina Kropińska (k) 2 4
. Giza (k) 0 2
. Skibicka (k) 2 3

I Liga 1949 Szczecin – Spójnia Legnica – 6 m-ce (szczegóły)

PKT partie
1 Juliusz Jaszczuk 4 11
2 Stefan Fluder 7 11
3 Jonisz 11
4 Paweł Goldminc 11
5 Mandelkern 11
6 Aleksander Humeńczuk 11

1949 Eliminacje do I Ligi 1949 (gr. śląska) – LKSz Legnica – 2 m-ce (awans)

Goldminc, Jaszczuk, Mingajło, Humeńczuk, Jonisz, Fluder, Miecznikowski

1948 – Mistrzostwa Polski (Wrocław) – miasto Wrocław – 4 m-ce

Czesław Błaszczak
Janusz Chądzyński
Paweł Goldminc
Mieczysław Gałęcki
Juliusz Jaszczuk
Franciszek Major
Stefan Leśniak
Antoni Waleń
Stefan Fluder
Sadowski
6
1



0
6
2
6
.
9
9
8
7
10
1
7
4
9
.

1947 – Mistrzostwa Polski (Łódź)miasto Wrocław – 8 m-ce

Czesław Błaszczak
Władysław Stachnik
Jerzy Dreszer
Janusz Chądzyński
Mieczysław Gałęcki
Henryk Borkowski
Weissman
Stefan Leśniak


2
2

½
3
6
9
8
4
9
3
5
7
9

1946 – Mistrzostwa Polski (Katowice)miasto Wrocław – 9 m-ce

Czesław Błaszczak
Janusz Chądzyński
Mieczysław Mugenschnabel
Jerzy Dreszer
Tadeusz Kościuk
Michał Żywień
5
2
4

2
3
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6

1934 – Mistrzostwa Polski (Katowice)region Śląsk – 5 m-ce

Stefan Zawadzki
Emil Sojka
Paweł Goldminc
Jerzy Anioł
Krysta
Ernest Fukner
Józef Potyka
Leon Binder
Aszkenazy
Naczyński
Jan Kubaczka
3

2
2

0
0
3
0

0
7
7
3
6
4
2
1
6
2
3
1

1929 – Mistrzostwa Polski (Królewska Huta [Chorzów])region Śląsk – 5 m-ce

Emil Sojka
Paweł Mróz
Fussgänger
Klar
Wiktor Teichman
Palik
Józef Potyka
Paweł Goldminc
1


1

0
0
2
5
5
5
3
5
2
2
3